Smackdown

Jaký je rozdíl mezi vírou k Bohu a vírou k Ježíši?

Ke komu se křesťané modlí, a proč?

Nejlepší odpověď
annas

Bůh vystupuje v trojjediné podobě jako Bůh Otec, který stvořil svět,, Boží Syn – Ježíš, který zemřel za naše hříchy, Duch Svatý, je něco nehmatatelného, přítomného kolem nás.

Bůh je společné označení trojjediného , totiž Boha Otce, Boha Syna a Ducha Svatého. Jeho podoba jako Ježíše – člověk přibitý na kříži.

Duch Svatý je něco nehmatatelného, projev Boží moci.

Bůh otec představuje také cosi duchovního, nehmotného, nikdo ho neviděl, navíc je trojrozměrný
--

Takže víra je jen jedna, víra v Boha, ať už je to stvořitel, nebo vykupitel.

--