Avatar uživatele
Pokročilý

Jaký je rozdíl mezi vírou k Bohu a vírou k Ježíši?

Ke komu se křesťané modlí, a proč?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Bůh vystupuje v trojjediné podobě jako Bůh Otec, který stvořil svět,, Boží Syn - Ježíš, který zemřel za naše hříchy, Duch Svatý, je něco nehmatatelného, přítomného kolem nás.

Bůh je společné označení trojjediného , totiž Boha Otce, Boha Syna a Ducha Svatého. Jeho podoba jako Ježíše - člověk přibitý na kříži.

Duch Svatý je něco nehmatatelného, projev Boží moci.

Bůh otec představuje také cosi duchovního, nehmotného, nikdo ho neviděl, navíc je trojrozměrný
--

Takže víra je jen jedna, víra v Boha, ať už je to stvořitel, nebo vykupitel.

--
Podobné otázky v archivu
https://www.odpovedi.cz/…
https://www.odpovedi.cz/…

--
Když si vezmete křesťanskou modlitbu, tak se věřícví modlí k Bohu

"Věřím v Boha, Otce všemohoucího, Stvořitele nebe i země,
i v Ježíše Krista, Syna jeho jediného, Pána našeho;
jenž se počal z Ducha svatého,... atd.

Také se modlí k Panně Marii,

Můžete se podívat na křesťanské modlitby a uvidíte, ke komu se v modlitbě katolíci obracejí.

http://www.pastorace.cz/…
--
Ještě jsem zapomněla na to, proč se věřící modlí.

Vysvětlení najdete v odkazu
http://www.kardec.cz/…
http://www.ceskatelevize.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Právě jen křesťané věří, že Ježíš je podobou Boha (ostatně proto se nazývají křesťané, jakkoli část z nich třeba neuznává papeže nebo Pannnu Marii a vůbec další svaté).

Na víře v samotného Boha nebo v několik bohů je založena většina náboženství, ale na rozdíl od křesťanů Ježíše ignorují (hinduismus, nejspíš i buddhismus), nebo se k němu staví neutrálně (islám) nebo negativně (judaismus).


Avatar uživatele
Zlatý

To co popisuje annas - to je POUZE a JENOM POUZE křesťanská představa, která Ježíše považuje za judaismem předpovězeného Mesiáše a povýšili ho na božský status. Muslimové považují Ježíše pouze za jednoho z božích proroků - posledním božím prorokem je Muhammad, z hlediska judaismu je Ježíš heretik. (přičemž všechna jmenovaná náboženství uznávají SPOLEČNÉHO bůžka a vydávají ho za Boha) Existují/existovala i jiná (dokonce STARŠÍ) náboženství s vlastní mytologií - např. staroegyptské, které tu bylo v podstatě od počátku civilizace.

Dnes již o Ježíšovi, jeho rodině i životě víme mnohem víc, než třeba před 20 lety, díky nejnovějším objevům nejsme již odkázáni na pouze biblické zdroje. Doporučuji History channel, Discovery atd. (lze je najít na YT) - tam jsou poměrně často VELICE zajímavé pořady na toto téma.

Idea BOHA je natolik komplikovaná, že její komplexní ovládnutí považuji pro člověka za nemožné, lze možná zkoumat jednotlivé aspekty, ale nikoliv celek jako takový. To je jako představit si nekonečný vesmír se vším všudy, spíš MNOHEM těžší. Bez dalšího tedy lze říci, že hledat Boha je NUTNÉ(podle mne ABSOLUTNĚ nutné - i když ne v doslovném smyslu Kantova kategorického imperativu, ale to je jen můj názor), dokud se s definitivní platností nepotvrdí jeho neexistence. Možná mají pravdu ti, kteří tvrdí, že není důležitý cíl (najít ho), ale CESTA. (směřování/přiblížení se k Bohu).

K tomu abys směřoval k Bohu NEPOTŘEBUJEŠ berličky formou náboženství a jejich různých konfesí [katolík/protestant; šííta/sunnita atd.] - které si přímo PROTIŘEČÍ - a tím dokazují svoji NEPLATNOST!!! (no kdo má pravdu - muslim, křesťan nebo Žid? Je to JEN na obtíž a v podstatě zpomalující břemeno!)

Pokud se tedy někdo modlí k Ježíši Nazaretskému, může jít klidně o rozdílné věci - jednak o tmářství/zaslepenost ANEBO o "poněkud komplikovanější" cestu k Bohu - tady je třeba brát v potaz jednak ZÁMYSL takového jednání, druhak FAKTICKÝ SMYSL.


Avatar uživatele
Bronzový

V Bibli jsou texty ze kterých vyplývá, že Bůh a Ježíš nejsou jedno. Je možné si to vygooglit, najdete určitě spoustu článků. Rozdíl ve víře? Pokud jste uvěřili (co se říká v Bibli), nemyslím si že se může stát že věříte jen v jednoho. Proto v tom nevidím rozdíl. Křesťané se modlí k oběma, ale já si myslím, že je správné se modlit k Bohu (ne k Synu), protože se tak modlili nejen starozákonní Biblické osobnosti a nenašel jsem žádný důvod pro to, abych si myslel, že se modlili k Synu (Ježíši) nebo komukoliv jinému kromě Boha. Ježíš si nepřál být uctíván ale naopak se odkazoval na své Otce.


Avatar uživatele
Registrovaný

Žiaden.obaja su rovnaky.kto nema otca nema ani syna a naopak.Jezis zostúpil z neba na zem v tele ale boh otec sa narodil ako my vsetci.toto je potom syn človeka a podoben synu človeka


Avatar uživatele
Bronzový

Víra v Boha a Božího Syna jde ruku v ruce. Jsou to dvě oddělené duchovní bytosti. Bůh, který tu byl vždy dal stvořením počátek svému Synu (archandělu Michaelovi, v Janově evangeliu též "Slovo" - Logos), který je více známý jako Ježíš Kristus.

Jinak se praví křesťané modlí výhradně jen a pouze k Pravému Bohu v Ježíšově jménu. Jakékoliv uctívání a modlení se ke komukoliv jinému je pro pravého křesťana nepřípustné a Pravý Bůh toto považuje za projev modlářství.

Svatý duch v tomto případě není nic jiného než to, co popisuje Písmo - Boží činná síla a ne součást trojice, jak se tvrdí v katechezi (naukách katolické církve). Pokud někdo jako biblické vyučuje to co v Bibli není, lže a zavádí ostatní na scestí. Možná to zní drsně, ale je to tak.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Roman71

Bůh vystupuje v trojjediné podobě.. ??? To jako fakt? Kde je toto v Bibli napsáno? Čtu ji už po několikáté a stále nacházím výroky jako: "Slyš Izraeli, váš Bůh je jeden Bůh..". Kde jste přišli k trojici? Daleko před křesťanskou érou v Babylonu, později i v Egyptě.. takže je jasné, odkud to pochází.
Pravda je jasná, Pravý Bůh je skutečně jen JEDEN a ne tři v jednom.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 5290
Zlatý Drap 3404
Zlatý led 2386
Zlatý Kepler 2326
Zlatý marci1 1837
Zlatý ivzez 1416
Zlatý quentos 1301
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý mosoj 1004
Zlatý zjentek 967

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.