hapiky

Která víra kromě katolíků a evangelíků slaví rovněž Vánoce či Velikonoce?

Odpovědi
Kepler

Kromě křesťanů, včetně všech jejich odnoží a sekt už nikdo. Však je jich jenom asi miliarda na celém světě a to ještě není jisté, jestli jsou všichni opravdu věřící. Těch zbývajících 6 mld. si slaví co chce. Moje sympatie mají obyvatelé Srí Lanky, tam prý mají svátek v průměru 2× týdně a oslavují především svůj život.

anonym

Tak přinejmenším vánoce slaví v čechách hlavně víra v neexistenci jakéhokoliv boha, ateisté … a to v posunuté podobě jako velký svátek rodinného kruhu, empatie a dobré vůle.

jirka F

A co třeba taková pravoslavná církev?? :-I

dubraro

Pravoslavná církev jsou také křesťané.

Mc Merkurion

dubraro: … pravoslavná slaví vánoce jindy: http://www.mi­lujivanoce.cz/cs/te­mata/show/vano­ce-podle-nabozenstvi/84-pravoslavne-vanoce/

dubraro

Otázka nebyla kdy, ale jestli.

Mc Merkurion

… tak to jo, to se omlouvám …