Kepuč

(Pro věřící) Co vás přesvědčilo k víře v boha?

Nijak nezpochybňuji ani neodsuzuji vaši víru, jen by mě zajímalo, kdy se prolomil led a vy jste uvěřili…

Nejlepší odpověď
Drap

Jsem věřící ale v boha nevěřím. Mám svou vlastní víru a filozofii. Každý z nás něčemu věří a je to jeho věc. V této věci dost velkou úlohu hraje výchova u spousty lidí i potom stupeň vlastního poznání.

Další odpovědi
Danina65

Připojuji se k Drápovi, a myslím si, že i ten největší ateista Něčemu věří.A můžeme tomu říkat Budha, Jehova, Bůh anebo menhir.

annas

Zkuste si pročíst odpovědi v archivu. Podobná otázka, která se opakuje.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Pro%C4%8D%20v%C4%9B­%C5%99it%20v%20Bo­ha

Věřím kromě jiného, že

  • pravda si najde svou cestu,
  • nic se neděje náhdou,
  • vše má svou příčinu,
  • existuje něco mezi nebem a zemí, i když to někdy nazvu Bohem, jindy nějakou energií
  • dodržovat Boží přikázání – stačí těch sedm – by udělalo lidi lepšími…
  • co se má stát, to se stane – tedy v osud – kdo jej určuje…

Nejen myslím, ale i věřím, že zítra bude líp, že boží mlýny melou, že existuje zákon karmy – příčiny a následku, akce a reakce – každý sklidí, to, co zasel – vše se vrátí …

Kepler

Jsem taky věřící, i když ne zrovna náboženský. Mně nepřesvědčilo nic, jsem ateista – díky Bohu! Přesvědčilo by mně jen to, že by existence boha byla dokázána. A teď by šlo o to, kterého boha vlastně…

ivzez

Víra je vírou právě proto, že žádné přesvědčení nepotřebuje.
Člověk buď věří nebo nevěří.

K odpovědi Daniny65:
Řada věřících si nedokáže představit, že někdo v Boha nevěří.
Možná právě proto ateistům podsouvá „víru v neexistenci Boha“
(, což je pochopitelně nesmysl) nebo „víru v něco“.

Já věřím lidem…

zjentek

Já doufal, že ti nikdo neodpoví..

Roman71

Když jsem pochopil, že proroctví, která čtu v Bibli se plní přímo před mýma očima.. zvlášť to o „posledních dnech“ (24.kapitola Matoušova evangelia). Ale bylo toho mnohem víc. Dopis Římanům 1.kapitola říká, že Boha lze poznat z věcí, které stvořil. Začal jsem se dívat na věci kolem sebe a přemýšlel.. Ono tu bez příčiny v podstatě nic nefunguje. Vše má svého původce, domy, auta, ale i stromy, rostliny, zvířata i lidé.. Kde je (kosmický i přírodní) zákon, tam je i Zákonodárce.

Když se člověk nenechá obalamutit Placebem v podobě evoluční teorie a přemýšlí o světě, přírodě a vesmíru hodně do hloubky, budou mu Tvůrcem otevřeny oči, aby získal poznání, kterým „moudří tohoto světa“ opovrhují :)

bububabu

Mě, jako zapřísáhlého ateistu vychovaného v komunismu přesvědčilo až vyvolání duchů kde se předměty pohybovaly naprosto v nesouladu s fyzikou. (Třeba sklenička visela v prostoru) Byla porušena fyzika tak jak se tady na zemi učí! A posléze v návaznost na realitu duchů které se dost nevybíravě projevovaly. Podotýkám že vyvolávání se nepovedlo tak jak mělo protože dotyční nevěděli jak se řekne formule odvolání a tak nastalo hotové peklo. Dodnes chodí mezi námi a druhým škodí, hlavně na psychice a popouzejí k hněvu a nenávisti k druhým! Rozhodně nedoporučuji!!!
Toto se mi stalo v době, lehce po revoluci, kdy neexistovaly, tak jako dnes, žádné technické triky nebo tak něco! Mohu odpřisáhnout že posmrtný život, peklo, nebe ,Bůh, to všechno je pravda.