Katolíci a evangelíci

Zajímalo by mně,jaký je rozdíl mezi evangelickou a katolickou církví.Vím,že evangelíci nemají celibát a mají i rodiny,ale dál?V čem je rozdíl,vždyť víra v Boha je napříč všech náboženství.A proč na evangelických kostelech není kříž?

Nejlepší odpověď
Drap

Těch rozdílů je několik. Nejsem vzdělán v teologii, takže jen laicky, co jsem se postupem času dozvěděl.
Evangelíci makí místo kříže kalich, stejně jako československá církev husitská. Evangelíci přijámají podobojí, t.j krev/víno/ i tělo /hostie / Páně, katolíci jen tělo. Kosteli evangelíků jsou méně okázaqlé, bez velkých obrazů svatých. Rozporem ve výkladu je i tuším téze zda Pana Maria byla či nebyla pana. Odtud taky nenařízený celibát u kněžích, stejně jako u všech protestantských církví ve světě.
Na některých evangelických kostelích bývá dvohitý kříž, Rozdíly jsou i ve financování a vedení jednotlivách církví.