židovská rasa

Prosím o odpověď na dotaz, zda oficiálně existuje židovská rasa,jak je to dáno,podle čeho vlastně se určují rasy?Máme doma diskuzi,jeden tvrdí, že židé jako rasa nejsou,druzí oponují.....Jaká jsou teda kritéria?Moc děkuji za odpověď,EV

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Neexistuje žádná židovská rasa. Lidské bytosti se dělí jen do 3 základních ras, europoidní (běloši – původně obývající Evropu a západní část Asie), negroidní (dnes se už možná vzhledem k nevhodnosti výrazu nazývá jinak – ti pochází z afrického kontinentu) a mongoloidní (tedy lidé z východní části Asie. Žádná zvláštní židovská rasa nikdy nikým specifikována nebyla, vynechám-li demagogismus hitlerovského fašismu a jiných antisemitských výjevů kohokoliv.
Co se Židů a židů, týče, čeština navíc rozlišuje zda se jedná o národnost či náboženskou skupinu. Tedy židé s malým „ž“ jsou náboženská skupina, tedy lidé vyznávající judaismus. Ti nemusí mít biologicky nic společného se Žid, a patří tedy do té rasy, kam patří svým původem.
Naopak Židé s vekým „Ž“ jsou národ jako každý jiný, pocházejí z oblasti tkzv. Blízkého východu, svým vzhledem, kulturou i jazykem se řadí do europoidní rasy.
Tedy, ano, existuje židovský národ, ale nikolv rasa.

Další odpovědi
kazisvět

Židovská rasa neexistuje. Pokud se nemýlím, používalo tento pojem nacistické Německo.
Lidé se dle ras dělí následovně: evropoidní, negroidní a mongoloidní. Někdy se uvádí i australoidní a kapoidní.

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Validi­ty_of_human_ra­ces#20th_centu­ry

dave09

Možná někoho z Vás zmátlo, že existují Židé jako národ, nikoliv však jako rasa.

Jivinho

Židovské je vyznání, národ a za 3.říše i rasa. Tento pojem všäk neex.

Fridolinek

Židé nejsou rasa!! Kdyby ano, to by potom katolíci, evangelící, protestanti, muslimové atd. museli být také rasa…a to je přeci hloupost ne?:-)

blabla

Zide nejsou rasa, ale etnicka skupina, takze misenci,na jejich vzniku se podilelo nekolik ras… http://rasove­typy.wordpres­s.com/2011/09­/01/jak-poznat-zida/ … europoidni rasa se rozdeluje na dalsi sub-rasy http://rasove­typy.wordpres­s.com/2011/08­/30/zakladni-rasove-typy-bileho-plemene/

frankie

Příspěvek smazán administrátorem.

frankie

Příspěvek smazán administrátorem.