Rokio

Jak často se modlíte k bohu?

A jak vypadá vaše motlitba?

Nejlepší odpověď
Kelt

Rokio, modlitba není ústní cvičení, kurs rétoriky, konverzační cvičení, dialog nebo scénka pro věřící v kostele, synagoze a pod. A frekvence 8 x denně nebo 1 x za 14 dní není důležitá, ale důležitý je tvůj vnitřní pocit.

Další odpovědi
Disraeli

Slovy Marca Aurélia: „Athénská modlitba: ‚Déšť, děšť, milý Die, polím i loukám Athéňanů!‘ Opravdu, buď modlitbu vůbec žádnou, anebo takovou — prostou a upřímnou!”
Hlavní je cítění a přesvědčení. Slova jsou často jen prázdná slova a nejčastěji se modlitby říkají zcela automaticky (zpaměti, bez procítění nebo dokonce bez pochopení i bez víry). Mnohé známé/populární motliby též prošly vývojem a mnoha překlady až byly zkomoleny.
Důežité je v tam to duchovno a cítění.
Modlení jen v časech těžkých je taky zbytečné.Modlit se ať „někdo“ pomůže, když se nikdy jindy nepodlím (v časech hojnosti a štěstí) a když se ani sám nesnažím s tím něco dělat… je určitě zbytečné.
Pokud je člověk věřící, měl by na to pamatovat v jakýchkoli časech.

marci1

Jak potřebuji. Když hrají naši fotbal nebo hokej, tak prosím panenku Marii, aby nám pomohla a dopadlo to dobře. 🙂

Lgee

6× za život.

elkon

Nikdy, toho jmenovaného neznám, nikdy jsem jej neviděl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.