Rokio

Je hřích, když se někdo nazývá Ježíšem Kristem?

Co když si dá někdo takovou přezdívku na webu? Je to proti Bohu?

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

To je diskutabilní, máme svobodu projevu. V desateru si nic o přezdívkách nepíše. Stejně tak si mohou osoby pojmenované Rokio stěžovat, že se někdo na internetu jmenuje Rokio.

Diskutabilní to pak není u osob, které se jmenují Ježíš Kristus.
V Británii se jeden chlapec jmenoval Harry Potter, a nikdo mu to nevěřil. Ani jeho budoucí manželka, když ji poznal.

Další odpovědi
Dochy

Podle mně by se to za hřích považovat dalo. Ale já nejsem bůh abych soudil. Ale:
2. Nevezmeš jména Božího nadarmo.
Tady to podle mně trochu hapruje. Dá se o tom diskutovat, ale podle mně to zkrátka hapruje.

Smack

Na webu to nevadí, pokud si bude chtít říkat tak osobně… Bude za blázna, proti bohu to není,ani hřích.

dubraro

IMHO není. Pojmenovat se po slavné osobnosti je poměrně běžné.

plebs

A nyní si představ Rokio až se zde objeví J. Stalin, A. Hitler Vilém II a pod.