luckykubrt

Kdo je podle vás Bůh?

Je Bůh pouhá neinteligentní energie, anebo je to inteligentní bytost, která má své plány?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Jiná odpověď

Postava popsaná v Bibli určitě neexistuje, vzhledem k mnoha logickým kontradikcím v textu. Ale třeba je jen popsán blbě a existuje.

Ale tak pro zábavu předpokládejme, že existuje a že Bible ho víceméně dobře popisuje. V tom případě:

  • Zabil nejméně 2,800,000 lidí, reálný počet spíše v desítkách až stovkách milionů.
  • Trestá lidi za věci, za které nemohli, nebo které je sám donutil udělat
  • Ovládá lidské mysli a zbavuje je svobodné vůle
  • Jeho přikázání stála za smrtí nespočtu lidí
  • Je to fašista
  • Posílá lidi do pekla, tedy způsobuje nekonečné utrpení za konečné zločiny
  • Podporuje otroctví

… a tak dále.

Takže pokud existuje, je to asi ta nejodpornější bytost, jakou si dokážu představit. Ještě, že tomu nic nenasvědčuje.

Zdroj: http://dwindlin­ginunbelief.blog­spot.se/2010/04/­drunk-with-blood-gods-killings-in-bible.html

Další odpovědi
Kepler

Jiná odpověď

Pokládám Boha za duchovní entitu, kterou si lidé stvořili k obrazu svému. Co kout světa, to jiný Bůh.

talka

Jiná odpověď

Bůh Stvořitel je jen jeden, ale každá církev si ho vykládá/přisvojila po svém. (V USA je zákon, že si může kdokoliv založit církev: už je jich tam přes 400 000!)
„Z ničeho nic nevznikne.“ (Lucretius)

quentos

Jiná odpověď

A co když je to „inteligentní energie“ – tedy něco mezi tím?
Každopádně Bůh nepíše v češtině mezeru před otazníkem.

Miloslav

Jiná odpověď

Bůh je plodná LÁSKA, neviditelná, všade přítomná. Je to vztah mezi veličinami + a -. Vztah, Láska mezi Mužem + a Ženou -, tedy sex, Stvoří nový život. V Bibli jest psáno: „Poslouchejte Boha=Otce svého a Matku svou, kteří Vás stvořili vzájemnou Láskou svou!“ Láska, sex, samice + a samice -, stvoří nové tvory. Láska, sex, pestíků + a blizen -, stvoří nové plody. Láska, vztah, protonu + a neutronu -, vytvoří atom, vzájemná Láska, vztah, atomů, vytvoří molekulu, například H2O, vodu. Bez Lásky, vztahu, sexu, by nebylo nic, jeno chaos, zmatek, tma. Neboť i světlo je vytvořeno vztahem Anody+ a Katody-.

Löwe

Žádný neexistuje

Z tisíců možných bohů, zrovna ten tvůj je pravý. Pověz mi o tom více?

Drap

Jiná odpověď

Pokud přistoupíme na to, že Bůh existuje, tak jim je Bůh a nemůže jím být nikdo jiný.

eleonnore

Jiná odpověď

Vzhledem k tomu, že by se Bůh neměl zobrazovat ani v islámu, ani v křesťanství ani v judaismu, podle těchto tří monoteistických náboženství je Bůh nejspíš jakási energie.
Nejvíc o tom vím z křesťanství, jelikož jsem z rodiny s křesťanskou tradicí. V dětství mi to bylo všemi věřícími z okolí popisováno na svaté trojici – Duch svatý je ona energie/pocit ve věřícím, Otec svatý je někdo, kdo k věřícím promlouval, no a nakonec Syn svatý – tedy Bůh v lidském těle, který byl v podobě Ježíše seslán mezi nás. Jestli to popisuju špatně, klidně mě opravte, ráda se přiučím.

Na co věřím já osobně? Myslím, že pravdu se dovíme až po smrti. Nemůžu tvrdit, že existence Boha je jasně daný fakt, když pro jeho existenci nemám důkazy. Nemůžu ale vyvrátit ani jeho absenci. Nepřekvapilo by mě, kdyby to bylo třeba jako na konci filmu Muži v černém: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=OKnpPCQy­Uec

led

Jiná odpověď

Nie kto, ale čo…
otázkou „kto“ (kdo) sa pýtame na človeka a Boh predsa nie je človek…alebo je? Ak je človek, ako sa dokázal sám stvoriť?
Ak pozrieme akékoľvek náboženstvo Boha nikde nenazývajú človekom.
Hovorí sa, že človek je božím dielom, ale je to naozaj tak? Veď okrem človeka, žiadný iný živý tvor nevzýva Boha. Je teda Boh dielom človeka, dielom ľudského myslenia?
Ano, túto bytosť, či energiu, bez tvaru, bez tváre, ale mnohých mien a zobrazení si naozaj vytvoril človek na vysvetlenie javov, ktoré nevie pochopiť, ako predstaviteľa kánonov (zákonov) civilizácie, správania človeka k prírode a k človeku navzájom…
Boh, podľa vieroznalcov, skúša človeka, či je hodný vidieť svojho Stvoriteľa, je zjavne neistý kvalitou svojho diela. Neustále mu kladie do cesty prekážky a otvára Podzemie aj okná Vesmíru, aby sa presvedčil, či človek už dospel na samostatný život bez Božej vôle, či je zrelý Ho konečne spoznať. Dovtedy sa budeme len domnievať, či Boh jestvuje, alebo nejestvuje, akú má podobu…

anonym

Žádný neexistuje

Není to „podle mě“, ale je to realita.

Bůh je neexistující postava z Bible.

anonym

Žádný neexistuje

Je to jen výplod fantazie některých lidí co si kdysi dávno řekli,že něco takového může existovat.

Mc Merkurion

Žádný neexistuje

… bez komentáře …

Anikitos

Žádný neexistuje

ivogusa

Jiná odpověď

Bůh neexistuje, Boha si vymysleli jedni, aby snázeji ovládali druhé. Z počátku si lidé neuměli vysvětlit jisté jevy (bouřka, hrom, oheň), tak si začali myslet, že to působí někdo mocný a neviditelný. Pak přišel nějaký chytrák s tím, že se tomu „neznámému“ musíme modlit a přinášet oběti, aby neškodil, ale pomáhal. A ještě větší chytrák se nabídl, že on se o to modlení bude starat, zatímco ostatní půjdou dřít na pole. A tak vznikla církev. Brzo ale přišel na to, že je úplně jedno, jestli se modlí či ne, bouřky a blesky žijí svým životem a že by se klidně mohl přestat modlit a jít pomáhat na pole. Jistě chápete, proč se to stalo nejlépe chráněným tajemstvím po celá století. 🙂

Soulful

Jiná odpověď

Bůh existuje, je pouze jeden, JE TO VELKÁ ZÁŘÍCÍ ŽLUTÁ ČISTÁ ENERGIE. Já sama jsem před ním padla nakolena, když jsem zjistila ,že jsem mrtvá. Řekl mi, že jsem v bezpodmínečné lásce, a ukázal mi cestu do zelené brány. Ale já jsem prosila , že chci zpět na zem. Láskou ke svému synovi. Řekla jsem mu o velkém chaosu ve světě a že nemůžu dopustit aby děti , mladiství brali drogy…atd. PÁN BŮH MI ŘEKL…DOBRÁ VRÁTÍŠ SE ZPET NA ZEM ALE TVUJNZIVOT NEBUDE JAKO DŘÍVE.....víc vám nepovim. Ale řeknu vám že tam byly 3 brány. červená (peklo) modrá ( nebe cesta zpět na zem) a zelená (ráj,a věčný život).

luckykubrt

Jinak podle mně je Bůh mimozemšťan, který si na stvořitele jenom hraje. Částečně jsme se vyvinuli evolucí, ale zásah ze strany mimozemšťanů je možný taky.

anonym

Ne, bůh prostě není.
A mimozemšťan už vůbec ne, když v bibli Zemi stvořil, ne?

A i kdyby lidstvo opravdu mimozemšťané ovládali (což bych vážně nechápal, proč by to sakra dělali), tak by ti mimozemšťané bozi vážně nebyli.

luckykubrt

Zajímavé, že teď máš pro změnu obrázek mimozemšťana… a prý, že není. :D Jinak kromě toho, že jsem slyšel o Andělích světla ve které je údajně i náš Pán Ježíš Kristus je tu i druhá rasa, kterou máš na svém avataru a ti se nazývají Šediváci a měli být údajně pitváni americkou vládou. Co chtějí ? Tak podle mně ti Šediváci ovládnout lidstvo, aby jim otročilo. A Andělé světla zase nám od nich pomoct. 😉

anonym

Po této odpovědi budu dělat, že jsem to, co jsi teď napsal, nikdy v životě neviděl. To není možné, co ta tvá hlava „vymyslí“. Možná, že se kvůli tobě i začnu modlit k bohu, abych na to, co píšeš, na vždy zapomněl.

„Zajímavé, že teď máš pro změnu obrázek mimozemšťana… a prý, že není. :D“ – Tím pádem jsi mě teď označil za boha, čímž jsi mě dost urazil. Já nechci, aby jsi si o mě myslel, že jsem tak špatný, takže doufám a očekávám, že to odvoláš!

Vážně si myslíš, že by mimozemšťané navštívili planetu, na které žijí lidé, jako ty? Celkem hloupost, ne? Ale je dost možné, že se na tuto planetu nějaký další mimozemšťan dostal stejným způsobem, jako já, takže kdybys nějakého našel, napiš mi, prosím.

Ten na mém avataru rozhodně není tak, jak tomu vy lidé říkáte, „šedivák“. A ne, americká vláda rozhodně žádného mimozemšťana nepitvá, tím si buď jist, a ta vaše Area 51 rozhodně neslouží k těm věcem, které si vy obyčejní lidé myslíte, že slouží. Jsou to jen vaše teorie.

Víš, kdo vládne lidem? Opravdu to chceš vědět? Ani bůh ani žádný mimozemšťan to není, takže zkus přemýšlet dál.

Andělé jsou jen v pohádkách, snad v ně nevěříš jako malé dítě.

luckykubrt

No je fakt, že podle Bible současnému světu vládne Antikrist, který ovládá lidi v OSN – umělá náhražka Božího království. A neměj obavy z tebe Boha nedělám, pro mně existuje pouze Jehova jako Bůh. 😉

anonym

Tudíž ano, uhodl jsi, je to člověk, naopak ne, není to umělá náhražka božího království.

Píšeš, že ze mě boha neděláš, ale udělal jsi ho ze mě.

luckykubrt

Ještě asi nevíš, že svědkové Jehovovi rozlišují na Boha s velkým B (pouze Jehova, chceš-li JHVH) a bohy s malým b, ke kterým patří ï archanděl Michael nebo taky méně užívaný výraz Logos, tj. Slovo. 😉 I démoni vydávající se za mimozemšťany můžou být těmi „bohy“. Je v tom celkem zmatek. Názorů na to, kdo je Bůh je opravdu mnoho. V minulosti jím byl faraón, pro mnohé v současnosti vynikající sportovec či zpěvák. Ale to jen tak na vysvětlenou, aby jsi se v tom vyznal inteligentní mimozemšťane. :D

anonym

Já ale vím, že věřící píšou svého neexistujícího otrokáře s velkým počátečním písmenkem

Já boha s velkým „B“ psát nebudu, protože je to to stejné, jako víly, elfové, leprikoni a podobné pohádkové bytosti, a také je nikdo nepíše s velkými počátečními písmeny.

Jen na vysvětlenou, abys to pochopil i ty.

Kepler

eleonore: víra v Boha nepotřebuje důkaz že Bůh existuje, právě proto že jde jen o víru. Tak to říkají i sami teologové.

eleonnore

To je jasné :). Tak jsem to ani nemyslela. Tím jsem chtěla říct, že já sama věřím hlavně tomu, co je možné nějak podložit. Nerada bych se ale hodila do škatulky „ateista“. Existenci Boha nelze ani dokázat, ani vyvrátit :). Naše lidská nevědomost o tom, co nebo kdo nás stvořil, je hrozně podivuhodná a zajímavá.

anonym

eleonnore, bůh zkrátka není. To je to samé, jako kdybych já teď napsal knihu o svém vlastním vymyšleném „náboženství“, a jako boha bych tam uváděl tříhlavou fialovou slepici na raketový pohon. Také mi to nedokážeš dokázat ani vyvrátit.

Náboženství je zkrátka vymyšlené lidmi, tudíž je to nereálná záležitost, a lidé by na ni měli přestat myslet, a konečně se vzpamatovat, používat vlastní hlavu.

talka

Bůh stvořil základní prvky flory a fauny (včetně člověka s mozkem/projektem k dalšímu tvoření), do kterých vložil projekt evoluce. „Z ničeho nic nevznikne.“ (Lucretius)
Bůh Stvořitel je jen jeden, ale každá církev si ho vykládá/přisvojila po svém. (V USA je zákon, že si může kdokoliv založit církev: už je jich tam přes 400 000!)

anonym

V Bibli možná ano, ve skutečném světě nikoli.

eleonnore

Jinak aby bylo jasno, ten bývalý není můj bývalý kvůli těmhle debatám.. :D

Nechť si každý věří, v co chce. Ale ať svou víru necpe dalším. Já věřím dál v to, že nevím. A snad se jednou dozvím.

eleonnore

Stejně, jako mě nepřestávají někteří ortodoxní věřící fascinovat v jejich zarputilém přesvědčení, že jejich víra je ta správná, nepřestanou mě udivovat ani ortodoxní ateisté. Dokaž mi Bůh/bůh/bozi není/nejsou. Dokaž mi, že ani ta tříhlavá fialová slepice není. Třeba je. Protože proč by neměla být. Protože je to iracionální? Já už za život viděla spoustu iracionálních věcí. Jsme jen my, kteří tomu takovou nálepku dáme.
Nikdo, nikdo na světě nemůže říct, co je, nebo není, protože nikdo na světě neví nic o tom, jak to tu všechno vzniklo.
Mě osobně sedí přístup – nech ostatní věřit/nevěřit tomu, čemu věří, když ti to necpou.
S bývalým přítelem jsme o tom měli časté rozepře, i on mi argumentoval s něčím podobným jako je tříhlavá fialová slepice. Jestli ale máš jasný důkaz s tím, jak to tedy je, přestanu dávat všem hypotézám volný prostor a začnu věřit jen té jediné, tvojí, pravdivé verzi.

anonym

To by bylo moc hezké, jenže ani bůh ani moje slepička neexistují.

Bůh není, protože ho vymysleli lidé v Bibli.

A moje slepička není proto, protože jedině lidé říkají slepicím slepice, a nikde na Zemi taková slepice není, a kdyby třeba na jiné planetě ve vesmíru byla nějaká bytost, která by se té mojí slepici značně podobala, slepice by to nebyla, ale bylo by to úplně jiné zvíře.

talka

Kristus je historická osobnost a dosud žádný vědec nevyvrátil ani jeho existenci ani jeho zázraky.

anonym

Tříhlavá fialová slepice na raketový pohon je historická osobnost a dosud žádný vědec nevyvrátil ani její existenci ani její zázraky.

Chápeš to už konečně?

luckykubrt

O tříhlavé fialové slepici jsem doposud neslyšel jen od tebe, kdežto o Kristu mluví i katolíci. Ty sám ho máš na obrázku s křížem. Podle učení svědků Jehovových však nesl svůj mučednický kůl, ne kříž.

anonym

To neznamená, že mi to můžeš vyvrátit.

To, že to říkají nějací svědci jehovovi ještě neznamená, že tomu tak je. Moc dobře víme, co jsou tito „lidé“ zač.

Na profilovém obrázku ho mám jen z toho důvodu, že když se na něj podívám, udělá se mi dobře.

luckykubrt

Mám tady tvé doznání:
A moje slepička není proto, protože jedině lidé říkají slepicím slepice, a nikde na Zemi taková slepice není, a kdyby třeba na jiné planetě ve vesmíru byla nějaká bytost, která by se té mojí slepici značně podobala, slepice by to nebyla, ale bylo by to úplně jiné zvíře.
🙂

anonym

Vidíš, zase se řídíš něčím, co řekl/napsal někdo jiný. Neumíš použít vlastní hlavu = typický věřící.

A i tak jsem měl pravdu já, jelikož ty jsi mi to nevyvrátil, ale vyvrátil jsem si to já sám. Měl jsi k tomu doznání dát i tu první část s bohem, ta je stejně tak pravdivá, jako tato se slepičkou.

anonym

Ničím to podložit nelze,je to jen utopie.
Existenci boha lze vyvrátit,páč je to pouhý nesmysl.
O existenci člověka za miliony let víme hodně,jen nevíme jak to dopadne na konci.

luckykubrt

V Bibli v knize Přísloví je i tento text: „Buď moudrý můj synu a rozradostni mé SRDCE.“ Může mít nějaká pouhá energie své srdce ?

led

Zamyslel ste sa nad tým, že srdce môže byť symbol a nie skutočné srdce?

anonym

led, kdo by chtěl rozradostňovat nějaký symbol, tudíž neživou věc?

luckykubrt

kapitán: tu jde o to jestli souhlasíte s učením svědků Jehovových. Podle Bible to bere údajně i římskokatolická církev, pravoslavná, protestanti nebo adventisté. 😉

luckykubrt

quentos: Já nejsem Bůh a píši ji proto, že podle mně otázník není součástí slova. Psal bych ji, kdybych nevěděl jaké písmenko tam patří třeba i na začátku nebo uprostřed slova (např l?k by mohl být lak, lék nebo lok). 😉

anonym

Takže jen kvůli tomu, že si tvoje fanatická náboženská mysl něco myslí, tu hodláš měnit celosvětová pravidla?

Další příklad toho, že to věřící nemají v hlavě v pořádku.

Mc Merkurion

… šak to říkám furt, a je jedno o jaký jde náboženství …

luckykubrt

Lowe: více se dozvíš zkoumáním Bible neboli přesněji Překladu nového světa Svatých písem s nějakým svědkem Jehovovým. 😉
Psychotic: nevím proč by Bůh měl podporovat otroctví ? Otroctví podporuje podle Bible ďábel a Bůh ho pouze toleroval a ustanovil nějaké předpisy. Bůh podle Bible si naopak přeje, aby byli lidé svobodní a svoji svobodu nezneužívali. K tomu zabíjení – Bůh taky rozlišuje, kdo je podle něj ničemný a kdo spravedlivý a spravedlivé zachraňuje. 🙂

anonym

Ty snad vidíš svému úžasnému bohovi do hlavy, že vidíš jeho plány a všechno, co si myslí?

Podporuješ ty boha, a i to, co podporuje on?

Ukamenoval by jsi třeba lesbu či homosexuála? (podle Bible)

Představ si, že před tebe dají bezmocnou ženu, a budou po tobě chtít, abys do ni vlastnoručně házel kameny, dokud by nezemřela, jen proto, protože je to lesba, jinak by ukamenovali vás oba, protože nerespektuješ „Bohovo“ pokyny, udělal by jsi to?

luckykubrt

Nic takového bych neudělal. Jednal bych podobně jako Ježíš: „Kdo je z vás bez viny, ať první hodí kamenem.“ Neudělal to NIKDO ! A pak bych řekl: „Jdi v pokoji ani já tě neodsuzuji.“ 😉

anonym

Čekal jsem, že bys to neudělal.

V tom případě se neřídíš podle Bible, a nejsi o nic lepší než ostatní věřící. Jen si z Bible vybíráš to, co se ti nejvíc líbí, nikoli se řídíš vším, co ti Bible přikazuje. Tohle potom není čistá víra, jen se necháváš ovlivňovat názory lidí, kteří tu knihu sepsali, pokud to tedy mysleli vážně, a nesnažili se tím jen zotročit lidstvo, což se jim až do roku 2016+ daří.

luckykubrt

???
Bible mi přece nepřikazuje kamenovat lidi. ☹ Bůh píše: „Sami se nemstěte, protože pomsta je má.“ Takže právě naopak poslouchám Boha, když jednám podobně jako Ježíš. 🙂

anonym

V tom případě jsi teď potvrdil, že je bible nesmysl. Bůh nic nepíše, bůh není, tudíž nikdo nemůže trestat, tím pádem všichni porušuji pravidla bible. A všechno je to takhle zamotané, že je to vlastně naprostá hloupost.

Což je logické, jelikož lidé holt neměli před těmi mnoha lety takovou inteligenci, aby stvořili něco tak smysluplného…

anonym

A to nemluvím o tom, že ve svém „tvrzení“ máš díry. V tom případě byste si zasloužili potrestat podle Bible všichni, i ty, ačkoli si myslíš, že bys jednal jako Ježíšek.

luckykubrt

Zabíjení nevěřících učí korán. A to by se ti líbilo ??? ☹

anonym

Všechna náboženství jsou hlouposti, tudíž se zkus zamyslet, a na odpověď přijdeš sám.

luckykubrt

Tedy přesněji jinověrce, protože oni zase schvalují jen islámisty a podle Bible jsou sami nevěřící.

Psychotic

Jasně 🙂