JamesCZ

Existuje Bůh?

Ahoj,
chtěl bych se zeptat na váš názor, jestli existuje Bůh? Jelikož jsme druhá největší země, co se týče ateismu, tak tu budou spíš negativní názory.
A má druhá otázka.
Proč jsme druhá největší ateisticka zeme? Je k tomu nějaká rozumná odpověď? Díky

Nejlepší odpověď
annas

Odpovědi jsou podle toho, zda je někdo věřící, nebo nevěřící.

Vycházím z toho,. že každý může věřit v co chce, pokud tím jinak neubližuje či jiné nějak neohrožuje. Jde o osobní názor.

Agnostikové tvrdí, že pravdivost některých tvrzení, zejména těch, která se týkají existence či neexistence jakéhokoliv boha, se nedá prokázat ani vyvrátit a že totéž platí i pro další, zejména náboženská a metafyzická tvrzení.

"Slavný fyzik tvrdí, že Bůh existuje, prý má na to důkazy

Slavný fyzik Michio Kaku přišel s odvážným tvrzením, že má důkaz o existenci Boha. Tím jsou prý tachyonové částice.

Došel jsem k závěru, že žijeme ve světě, jehož pravidla byla stvořena inteligencí. To, co dnes nazýváme jako náhoda, v budoucnu nebude dávat žádný smysl. Náš svět funguje podle plánu vyšší univerzální inteligence. Není to dílem náhody," tvrdí Kaku. Onou vyšší inteligencí tak podle všeho musí být Bůh."

http://extras­tory.cz/slavny-fyzik-tvrdi-ze-buh-existuje-pry-ma-na-to-dukazy.html

Opravdu záleží na každém, pro co se rozhodne.

V době minulé byla víra v boha potlačováná, zakázané náboženství,. mnohé děti z náboženských rodin nemohly navštěvovat školy.

Vím, že manžel kolegyně byl vědecký pracovník, věřící, navštěvoval bohoslužby, ale manželka ho vždy zavezla do sousedního města.

Mnozí jedinci svou víru v boha různě tajili.

Náboženství bylo v rozporu s marxistickou teorií. prosazovanou KSČ. Idealistický svět x realistickému.

Náboženství se udrželo jen v některých oblastech, např. na jižní Moravě.

Další odpovědi
Edison

Jde to, jak tu otázku myslíš. Objektivní důkaz neexistuje. Proto nelze říci, že ano. Mimo jiné pokud by existoval vědecký důkaz, byla by to pohroma, neb by víra přestala být vírou, ale stala by se objektivním faktem.

Neexistuje ale ani objektivní důkaz, že neexistuje. Takový důkaz reálně ixistovat nemůže (to je vysvětleno v jiném příspěcku někým jiným). Pokud by ovšem takový důkaz existoval, pak by se opět víra zhroutila.

Z uvedeného vyplývá, že jediné správné výroky jsou: a) VĚŘÍM, že existuje, b) VĚŘÍM, že neexistuje.

A nakonec… pod pojmem „bůh“ si lze představit v zásadě cokoli, třeba principy existence hmoty, fyziklní zákony, které formují náš známý vesmír, Velký třesk, který to všechno nejspíše nastavil… Zde se nabízí říct: Ano, exstuje… Bohužel… ani pro to doposud nemáme absolutní důkaz a stále se pohybujeme v treoretické rovině v hypotézách, předpokladech…

anonym

První otázka: nelze to vyloučit protože neexistuje exaktní definice toho co má být Bůh vlastně zač, ale velmi pravděpodobně neexistuje s ohledem na to že autorem celého mýtu je sám člověk, který ještě ani nevědě, že se země točí kolem slunce a o přírodních zákonech měl velmi chabé povědomí, takže si každou záhadu vysvětloval prostě jen působením nadpřirozených sil. A protože těch neznámých jevů a nadpřirozených sil bylo stále víc a víc, dal jim záštitu v podobě dobrotivé všemocné bytosti aby z nich neměl strach – bytosti, která se z nějakého zvláštního důvodu zajímá o člověka a v jistém smyslu jej chrání – nezní vám to jako pohádka pro děti ? Mě ano ..

Druhá otázka: nevím zda na to je rozumná odpověď ale osobně jsem na to velmi hrdý. Svědčí to o tom, že se nevyžíváme ve slepé víře v něco co je už na první pohled vylháno z pera.

Reezo

Záleží co si představuješ pod pojem bůh. „Bůh“ může klidně být nějaká mimozemská vyspělejší rasa, která nás mohla třeba stvořit ať už cíleně nebo omylem.

Každopádně slovo bůh, které představuje všemocnou bytost, nemá v moderním světě už co pohledávat, jelikož žádná taková bytost neexistovala ani existovat nemůže.

Jinak nevím proč jsme druhá největší ateistivká země, ale rozhodně se přenáší pohled na svět od rodičů a našeho okolí…
Ono když se člověk podívá do historie různých náboženství zjistí, že se náboženství využívá hlavně k manipulaci s člověkem.

Dřív každopádně náboženství určovalo i morální hodnoty atd… Díky náboženství se tu dnes nezabíjíme ( tolik ) a nepojídáme se navzájem atd…

FlAsh_7

Boha nepopírám, ale rozhodně bych na Boha a jiné entity nesváděl svoje životní problémy atd. Hodně lidí to dělá a nedokáží si přiznat svou lenost. Jinak myslím si, že nad námi rozhodně něco existuje. To něco může být pro někoho Bůh, pro někoho Bohyně a někdo zase věří sám v sebe. Takže za mě spíš ANO, něco jako Bůh dle mého existuje.

Kepler

Na podobná témata na tomto webu si můžeš počíst tady: https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=existuje%20b%C5%AF­h%3F
Já osobně jsem ateista a diskuze o existenci boha považuju za naprosto zbytečné, protože nejsou o důkazech. Věřící důkazy nepotřebují. To už můžeme rovnou diskutovat, jestli padne sudá, nebo lichá.
Možné příčiny ateismu v naší zemi jsou rozebírány zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ateismus_v_%C4%8C­esku Lví podíl na tom má i 40 let vlády komunistů.