Existuje bůh?

Existuje bůh? Je možné to nějak dokázat?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Na tuto ostázku asi nedostanete jednoznačnou odpověď. Protože, jak už napsala LuciJe, sejde se Vám tu x protichůdných odpovědí.

Ale dobrá, já věřím, že Bůh existuje a věřím tomu z mnoha důvodů. Především proto, že nevěřím, že by tak dokonalý rozmanitý svět, ve kterém žijeme, mohl vzniknout pouhou náhodou. Když se podívám na přírodu kolem sebe, je mi jasné, že něco takového musela stvořit jedině inteligentní bytost. Druhý důvod, proč v něho věřím je, že biblická proroctví se naplňují, zvášť v posledních letech, do takových detailů, že člověk nad tím jen žasně.

Ale to je víra, kterou věřím já. Vědecké doklady o existenci Boha neexistují a nejspíš ani nikdy existovat nebudou, stejně tak, jako věda nikdy nedokáže opak.

Další odpovědi
Rock

Existence Boha ve smyslu nejvyššího dobra (tak, jak jej běžně chápou křesťané) byla dokázána ve 30. letech 20. století matematikem Kurtem Gödelem, kterého mnoho lidí považuje za geniálního. Jedná se o důkaz ve smyslu matematické logiky, je tedy zcela nezpochybnitelný, protože nestaví na žádných filosofických nebo náboženských předpokladech. Pro více informací doporučuji hledat Googlem „Gödelův důkaz existence boha“.

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&rlz­=1T4ADBF_enCZ329CZ329&q­=G%C3%B6del%C5%AF­v+d%C5%AFkaz+e­xistence+boha&btnG=Hle­dat&lr=&aq=f&oq=

LuciJe

Pokud by bylo možné existenci Boha nějakým způsobem prokázat, přestala by existovat víra, neboť víra je od slova věřit, nikoliv vědět 🙂

Tedy, na způsob, jak exaktně dokázat boží existenci ještě nikdo nepřišel. Najdete tedy spoustu lidí, kteří Vám řeknou, že Bůh existuje, spoustu těch, kteří budou tvrdit opak a taky třeba Ty, kdo se Vás optají, zda zvažujete též existenci Bohyně.

Lencis

Viděl jste/či viděla jste film „Kurva hoši gutentag“ ??? Tam je nádherná a dle mého naprosto dokonalá odpověď.

BOHUŠ: „Doktorko věříte v boha?
DOKTORKA: "ne, nejsou žádný důkazy ,nikdo ho nikdy neviděl.
BOHUŠ: Však vašu pí*u sem taky neviděl a věřím že ju máte.“

konec citace a i mého vyjádření k této otázce. Ne že bych k tomu neměla co říci, ale opravdu ne na tak malém prostoru. Nejsem vychovávaná ve víře, ale věkem jsem sama k víře došla. Nejsem typická věřící a se spoustou věcí týkající se církve, křesťanství atd nesouhlasím… nicméně v existenci něčeho co nás přesahuje věřím. Bůh není dědula s plnovousem sedící na obláčku… Bůh je něco co nedokážeme pochopit… něco co je rozptýlené, všudypřítomné.. Vem si třeba lásku… věříš v lásku? Co je to láska? Co je nezvratný důkaz lásky? Ten kdo lásku zažil v ní bude věřit… kdo zažil jen zklamání bude tvrdit že láska není… navíc každý člověk na světě ji prožívá jinak, existuje jistě tisíce podob…

Já své důkazy našla, ale jsou to důkazy pro mě… a pro tebe nemusí znamenat nic. Pokud věřit chceš pak nepotřebuješ důkazy… pokud chceš jen hledat důvody proč jiné považovat za blázny, pak považuj za blázna i sebe… protože pokládáš zásadní otázky někomu o jehož existenci také nemáš důkazy 😉 (nebo si snad viděla moji občanku?, potřesla si mě rukou nebo máš alespoň moji fotografii??? Ne… vidíš… svět prostě není jen o důkazech, stejně jako není jen o atomech, číslech a exaktní datech.

Bůh existuje,ale jen pro ty co v něj věří.Bůh je něco k čemu se obracíme když je nám nejhůř.Je to naše poslední naděje když věda selže.Je to něco co nám pomáhá vstát a jít dál když jsme na dně.V podstatě věříme všichni,ale každý tomu říká jinak.A ať už existuje nebo ne pro lidi je to motivace a proto nepotřebujeme důkaz.Víra v nás probouzí dobro a to je to podstatné

Zdroj: moje hlava

Makulka

pravý bůh neexistuje

K zamyšlení

Pokud Boha skutečně hledáme, tak Ho nalezneme. Pokud hledáme pouze výmluvy, proč nevěřit, nenalezneme Ho nikdy.

http://www.kza­mysleni.estran­ky.cz/