Lucimia

Věříte v Boha?

Ano/ne a proč?
Já nevěřím, protože, kdyby Bůh stvořil svět a byl spravedlivý, jako se o něm říká, přeci by dávno potrestal ty, co páchají hříchy a zla na lidech i na planetě.
Také by přeci zbytečně nevyplavoval záplavami chudáky hodné lidi, co to už jednou prožili.
Také existenci Adama a Evy popírají vykopávky a artefakty z dob našich pralidí a opic.
Nic by v tělo nemohlo fungovat tak, jak funguje, kdybychom nebyli z buněk (což Adam a Eva z hlíny skutečně nejsou).
A za další bych já už musela být dávno 1000krát potrestaná, protože jsem téměř všechny hříchy již udělala.
Proto nevěřím.
A co vy?

Nejlepší odpověď
dudu

Osobně se domnívám, že v legendách a pověstech došlo k jakémusi zmatení pojmů. Existuje řada signálů, že vesmír byl stvořen nějakou inteligencí na energetické bázi, kterou zatím nemáme šanci vůbec pochopit a jíž je naše existence ganz-egál. Mýty o bozích ve védách z Indie, Sumeru atd., ovšem pocházejí ze zcela jiného pramene. Život na naší matičku Zemi přinesla a výzkumy zde provádí lidem podobná rasa asi 400 tisíc roků. Kdysi lidi vyšlechtila ze zde existujících poloopic, něco málo naučila a dnes nás se zájmem příležitostně sleduje. Ovšem na zdejší civilizaci podle všeho kouká asi jako my na pulce v tůni nebo na mraveniště. K jakým závěrům dospěje při další supervizi, která nás „někdy“ čeká a které opravné prostředky ve svých výzkumech použije bych raději ani nedomýšlel.

Další odpovědi
anonym

Takhle zjednodušené vidění – docela síla.
Existují alegorie,existují symboliky,jino­taje,atd.
Víra není věc exaktního vědeckého důkazu.
Víra hory přenáší.A vůbec nejde JEN o víru v Boha.

quentos

otázka už tu jednou byla, vkládám odkaz na svou odpověď.

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/verite-v-boha-nebo-jse-ateiste-nebo-verite-necemu-jinemu

oskar

Na otazku jestli věřim v Boha neodpovim,ale každý člověk podle mého by měl v něco věřit.

ReHu

Myslím, že to je složitější odpověď, než tu napsat pár vět.

Jen doufám, že tuto otázku nečte z-p 🙂.

RAB

Ano, já v něj věřím. Nedokážu říct proč a taky si nedovedu představit, že bych v něj věřit přestala, jako ostatně podle mě většina věřících. Játeda věřím, že Bůh potrestá ty, co se chovali špatně, až v nebi a ti dobří na tom budou líp.
Adam a Eva (a i většina dalších Starozákoních příběhů) je pouze symbolycký příběh, který nám říká, že se nemáme nechat navést k hříchu.
Podle mě Bůh nějak musel vysvětlit lidem jak je stvořil, ale asi by nepochopili, kdyby jm začal vykládat o buňkách, evoluci apod. (nebyli totiž přece jenom tak chytří jako my…starověk(-:)

ten který je

Ano věřím.Věřím také,že když člověk provedl nějakou špatnou věc,tak se mu to časem v nějaké formě vrátí.

člověk

PLETETE DVĚ NESLUČITELNÉ VĚCI,VÍRA V BOHA JE UPLNĚ NECO JINÉHO NEŽ POVÍDÁNÍ O STVOŘENÍ SVĚTA A ČLOVĚKA,VE STARÉM ZÁKONĚ,je to stejné rozdílné jak žívot a nějaký zamilovaný film

misicka2310

Já také věřím

anonym

NAPROSTO OD MALA Věŕím.Věřte,že bez BOHA Všemohoucího by nebyl tento svět,my lidé,příroda ,zvířátka ani tato planeta a ani VESMIR.Spíše místo pochybností hledejte celým svým srdcem pravdu,která Vás VYSVOBODI.ŽEHNAM VAM.ZAJ-PO.

Zdroj: moje víra ,písmo svaté což je BIBLE,mé zkušenosti !!!

gnr54

Nevěřím,protože jsem ateista.

sobol

Věřím v „cosi nadpřirozeného“ co věda nedokáže vysvětlit (možná časem ano) v určitý druh energie (ať dobrá či zlá), která ovlivňuje naše životy (neplést s ČEZ, tak taky pěkně ovlivňuje 🙂 ), ale určitě nevěřím v křesťanství a jeho výklad, je to pouhá manipulace lidí jinými lidmi (BTW: určitě znáte film Život Briana 😁 ).