Kazatel

Proč je hrob Krista v Jeruzalémě nazýván Božím hrobem?

Příště prosím nezakoládejte novou otázku. Můžete doplnit k původní. Ztrácí se tak naváznost. Navíc některé informace se shodují.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-zmizelo-telo-bozi

Nejlepší odpověď
annas

V Božím hrobě byl podle křesťanské legendy pohřben Ježíš Kristus.

Jako " Kazatel" se odvoláváte na Bibli, takže vám připomenu, že Bůh se vyskytuje v trojjediné podobě jako Bůh Otec – stvořitel světa, Bůh Syn – Ježíš Kristus, vykupitel světa, a Bůh Duch Svatý – posvětitel světa.

Proto byl Ježíš uložený v Božím hrobě, i když hrob byl původně ve skalnatém svahu a teprve později kolem něj vznikla svatyně.

O Božím hrobu si můžete přečíst víc v odkazu

http://cestova­ni.idnes.cz/kde-byl-ukrizovan-jezis-0s6-/kolem-sveta.aspx?c=2005M07­2c10A

Něco jem doplnila u vaší předchozí otázky. Vypadá to, že Ježíš v hrobě ležel, ale kde je tělo, to je záhada.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-zmizelo-telo-bozi

Kristus byl uložený v hrobě, zřejmě šlo o tzv. klinickou smrt, proto vstal z mrtvých – náboženství – vstoupil na nebesa, nebo někdo jeho tělo zničil, další možnost, že opustil Palestinu a odešel např. do Indie. Vše jsou dohady…

http://www.re­generace.net/Ar­chiv/2002/01/je­zis.htm

Další odpovědi
Drap

Proč by neměl? Kristus byl syn Boží

Roman71

Jednoduše proto, že došlo k chybnému výkladu Ježíšových slov z evangelií:
„Kdo viděl mne, viděl i mého Otce.“. Některé církve se tak domnívají, že Bůh sestoupil v Ježíšově těle na zem a přebýval tak mezi lidmi. Evangelia ale nic takového neuvádí, protože Ježíšův Otec – Bůh zůstal v nebi a Ježíš se k němu často modlil. Ježíšův symbolický hrob je tak mylně nazýván Božím hrobem.

anonym

Protože někteří šašci věří v boha, a těm nic nevysvětlíš.

led

BalotaGuy, neberte ľuďom ich vieru, nenúťte ich proti ich vôli vyznávať vaše názory.

Roman71

annas: Prosím, bylo by možné doložit texty z Bible, které přímo mluví ve prospěch „trojice“? Dodnes mi je žádný zastánce nauky o trojici nebyl schopen ukázat ani ve své Bibli.. Děkuji :)

Roman71

BalotaGuy: Pokuste se o vysvětlení, prosím, ale bez urážky.

Pravdou je, že si občas cítím jako šašek při snaze předložit fakta někomu, kdo má jakýsi „mentální blok“. Smutné je, že takoví jedinci místo logické argumentace často používají ponižující urážky pro povýšení vlastního ega.

Nic proti, ale máte další šanci předložit logické vysvětlení.