autacek

Pomůžete vysvětlit podstatu Nejsvětější Trojice? In nomine Patris et Filii et Spiritus sancti. Kolik měl Ježíšek rodičů?

  • o kolik bytostí se vlastně jedná v modlitbě?
  • čí byl tedy Ježíšek syn, když Bůh nechal oplodnění Marie na Duchu Svátém, tedy na tom třetím?
  • kolik rodičů měl tedy vlastně Ježíšek celkem?

Nejlepší odpověď
annas

1. Panna Marie – jde o dogma, chybně přeložený text.
http://www.e-kniha.com/proc-vzniklo-dogma-panenstvi-panny-marie.html
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-panne-marii-rika-panna-marie-kdyz-n

2. Nejsvětější Trojice – existuje jeden Bůh, který se objevuje jako Bůh otec – stvořitel, Bůh syn – Ježíš Kristus, který trpěl za lidské hříéchy a Duch svatý. – je vlastně víra, jejíž prostřednictvím ldié věří.

Opět se více můžete dovědět v odkazu
ttps://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-jezisem-a-bohem-nebo-jsou-jedno-a-to-same

3. Kdo byli rodiče Ježíše – zde je to vysvětlené z jiného pohledu, tedy že Josef byl panickým otcem, -pozemskýotec, Bůh pak otec nejvyšší – blžský..

"V Božím plánu hraje sv. Josef nesmírně významnou úlohu; bez něho by nebyl Davidův potomek, Mesiáš. Josef dává souhlas k tomuto zprostředkování. Pán jej žádá, aby přijal Marii, svoji ženu, protože podle Božího plánu se měl Mesiáš narodit z panny, která však uzavřela manželství se spravedlivým mužem; tímto mužem byl Josef. Tento mlčenlivý muž odpovídá na Boží poselství „ano“ a přijímá Marii do svého domu. V tom spočívá hlavní význam poselství určeného Josefovi.

Josef je spravedlivý, dokonalý muž a jako takový je účastníkem transcendentního okamžiku vtělení věčného Slova; v bezvýhradné, absolutní víře se podřizuje vůli Boží. Protože to tak chce Bůh, uzavírá manželství s Marií. Toto manželství je připraveno Duchem svatým a jen on v něm zcela zvláštním způsobem působí.

Josefovu otcovství ve vztahu k Ježíšovi je třeba rozumět na základě jedinečnosti tohoto manželství. Bůh žádá Josefa, aby vstoupil do manželství s Marií, aby na tomto světě přijal Ježíše, aby jej uvedl na cestu dějin spásy v její pozemské fázi: „Josefe, neboj se vzít k sobě Marii jako svou ženu; neboť dítě, které se z ní má narodit, je z Ducha svatého.“ A Josef ji vzal k sobě a s ní i plod jejího života. Proto je nazýván Ježíšovým otcem. Evangelium mu dává toto označení bez dalšího vysvětlování." atd.

Teologie o sv. Josefovi

http://bosekar­melitky.cz/sv-josef/sv-josef-zakladatel-a-otec-terezianskeho-karmelu/ii-teologie-o-sv-josefovi/

Další odpovědi
Roman71

Ježíš má Otce jen jednoho, Boha – Stvořitele. Josef byl v tomto případě pouze adoptivním otcem. To ale Ježíšovi nebránilo v tom, aby k němu měl náležitou úctu.

A k tomu druhému: trojice pochází z „dílny“ katolické církve. Triády Bohů mají kořeny už ve starém Babylóně. Trojice, ve smyslu Bůh – Otec, Bůh – Ježíš a Svatý duch, nemá biblický podklad a Bible jasně vysvětluje, že Ježíš není roven Bohu, ale je mu podřízen, navíc Bůh nemá počátek a Ježíš byl stvořen Bohem. Svatý je duch v Bibli popisován mnoha působeními jako neosobní činná síla.

Ježíš byl působením svatého ducha – činné síly přenesen z duchovní říše do říše lidí, aby se mohl narodit Marii jako člověk – bez početí pohlavním stykem.

luckykubrt

Nejsvětější Trojice je dogma římskokatolické církve, která se nezakládá na skutečné pravdě.

Mc Merkurion

… podle mne jde jasně o umělé oplodnění, kdy biologickým otcem je dárce, v tomto případě Duch Svatý, jež na sebe vzal tuto úlohu …
… ale vezmeme-li to z druhé strany, kdy vezmeme do úvahu věk nebohé Marie, který je uváděn třináct roků, vypadá to, že se bude jednat o znásilnění nezletilé a že Duch Svatý není žádný dárce, ale pořádnej pedofil (na jeho obranu lze pouze říct, že Marie byla na svůj věk vyspělá, vypadala starší a neobyčejně hezká >>> toto dokládají nesčetná vyobrazení) …

Mc Merkurion

… to se tady nějak roztrhl pytel s náboženskejma otázkama …
… Ježíšek co nosí dárky nemá s tím chudákem, co se narodil ve chlívě nějaké poběhlici (co jinýho si mám myslet o holce, jež přestože je zasnoubena s jiným, dá prvnímu co jde okolo, a to jí prý ještě nebylo ani třináct, za to jí mám oslavovat?) …

autacek

Merkurione, že ty budeš o Vánocích oslavovat Babiše, viď? Tak na svaté raději nesahej, ty otázky tady jsou přeci poučné, ne? 🙂

Mc Merkurion

… poučné možná, ale kdyby jste dávali pozor nejen ve škole ale i při katechismu a pravidelně navštěvovali kostel, tak to máte vysvětlený vše … o vánocích jako tradičně pracuju, někdo holt ten kapitalismus budovat musí …
… není tu skoro žádné jiné téma, jen Bůh a Babiš, jak zajímavé, co asi mají společnýho? …

autacek

No, pokud je Bůh bezpohlavní, tak Babiš je bezpáteřní. Ale bacha, to není totéž.

Mc Merkurion

… jestliže Bůh existuje, a stvořil Babiše k obrazu svému, co nám tím (jako čechům) chtěl říct?

Roman71

Král Šalomoun zapsal do knihy Kazatel zajímavou větu:

„Podívej se, zjistil jsem pouze to, že pravý Bůh učinil lidstvo přímé, ale oni sami si vyhledali mnohé plány.“ (7.kapitola, poslední verš)

Vidím to naprosto stejně. Problém není v tom, jak jsme byli stvořeni, ale jakou cestou jsme se vydali – cestou nezávislosti na Bohu. Ještě je čas se vrátit.

autacek

No, asi že i mistr tesař se někdy utne.