Mesiáš

Je možné logicky pochopit neposkvrněné početí syna božího?

Umíte to někdo vědecky vysvětlit?

Odpovědi
Roman71

Je to zázrak

Zázrak, skutečně!
Pro Někoho, kdo je schopný stvořit život, není nic těžkého přenést život duchovní bytosti do bytosti z masa a kostí tak, aby se na ní neprojevily následky zděděného hříchu (neposkvrněné početí). Chce to jít hodně do hloubky a snažit se vstřebat víc souvislostí. Po nějaké době vám to začne zapadat do sebe a dávat smysl.

elkon

Jiná odpověď

Nelze vědecky vysvětlovat bláboly.

Filip84

Jiná odpověď

Miriam, matka Ješuy ben Josepha, byla „lehčí“, jeho skutečným otcem byl římský voják a Joseph ben Jakob byl „blahoslavení chudí duchem jsou, anžto jejich království nebeské jest“, no tak se Miriam usadila a Joseph ben Jakob vzal Ješuu na sebe.

To je nejpravděpodobnější scénář.

Jinak je možné úplně všecko, i to, že Ješua ben Joseph nikdy nežil, ale jedno možné není: neposkvrněné početí. Debata o něm postrádá immanentní sensus.

cappuccino

Jiná odpověď

Veda a nabozensti nejdou dohromady!!!

EKSOT123

Je to zázrak

Logicky by to zvládl pochopit i malý školáček. Jestliže Bůh dal základy čemukoliv, co existuje a funguje, a z čehož dal lidstvu a vědě malý drobeček rozluštit a nahlédnout, tak pro něj není problém cokoliv dalšího. Ať už použil některý z nám už známých mechanismů, nebo něco jiného, přirozeného, nebo neobvyklého, možností je nespočet. Dokonce někteří pseudokřesťanští mystikové a esoterici už dříve přišli se svými pochybnými vysvětleními a teoriemi. Ale z křesťanských vizionářů o tom, pokud vím, nikdo nepíše, jen o rodokmenu Marie. V bibli je uveden rodokmen Josefův, k Davidovi a ještě dále. Pokud o tom chceme seriózně spekulovat, tak asi jen o stránce Ježíšova genetického základu, nikoliv o konkrétním mechanismu jeho početí. Ten, jak jsme přesvědčeni, byl pouze zásahem Božím, nikoliv Josefovým nebo někoho jiného. Ačkoliv, jak by se dalo očekávat, a jak o tom referují i křesťanští vizionáři, Marie žila v pohrdání od ostatních lidí, považovali ji za padlou ženu, sousedé nevěřili, nebo snad většinou ani nevěděli, co vědí dnešní křesťané. Navzdory tomu, aniž by to nějak zpochybňovalo její neposkvrněné početí pouze prostřednictvím Ducha svatého, bych se podle cítění srdce, tak nějak po lidsku přikláněl k variantě, že Ježíš dostal genetický základ jak od Marie, tak od Josefa. Ale to je fakt jen úvaha.

petrph

Je to zázrak

Mimochodem, logicky a vědecky je rozdíl. Pro člověka který věří v Boha je zcela logicky pochopitelné vysvětlení že to bylo Boží zásah (tedy zázrak) , kterým nechal na svět přivést svého syna.
Ateista bude hledat vědecké vysvětlení. Jenomže, takové vědecké „pochopení“ vůbec nekoreluje s další části toho příběhu. Pokud by Marie počala " přirozeně" , s nějakým mužem – tak ale to by se jí pak narodilo zcela obyčejné dítě – a nikoliv tedy syn Boží, se schopnostmi sám provádět zázraky, tak jak jak jsou popsány v evangeliích – aby na závěr, třetí den po ukřižování vstal z hrobu a vstoupil na nebesa…

Filip84

Ješua ben Joseph ale není nijak historicky významná, nebo zajímavá osobnost, tak nebo tak. Zajímavější, když už, je např. Pavel z Tarsu, či Miriam miMigdala, pravděpodobná manželka Ješuy ben Josepha, nebo Simeon ben Jochanan, známější spíš jako apoštol Šimon Petr.