Kralomilka

Jak zesvětlit černé vlasy?

Mám vlasy už asi 2 roky barvené odstínem N2, je to tmavě hnědá, ale vlasy vypadají černě. Naivně sem si myslela že tahle barva půjde přebarvit, ale není to tak. Vlasy jsem už obarvila 2× červenou barvou a mají jen lehký nádech rudé.Dnes jsem použila zesvětlovač a efekt vůbec žádný, snad jen na dobrém světlem ale to minimální. Má tu někdo zkušenosti s přebarvováním tmavých vlasů? Jak se té tmavé zbavit? Nějaké rady? Tipy?

Nejlepší odpověď
iceT

Kadeřnice ti pomůže,ale nepočítej s efektem ihned.Navíc si nezničíš vlasy,pokud budeš nadále experimentovat doma.A taky to bude něco stát samozřejmě.

Další odpovědi
marci1

Zesvětlení černých, popř.hnědých vlasů není jednoduchá věc. Domácí pokusy bych spíše zavrhla. Kadeřnice je opravdový odborník a ráda Vám poradí.

Lorrien

Zaprvé– kadeřník. To je má nejlepší rada.
Bude to sice finančně náročné a potrvá to dlouho, ale Vaše vlasy tolik neutrpí.
V případě, že jste chudý student nebo něco podobného (stejně jako já), počkala bych si na nějaké delší prázdniny (v mezidobí vlasy hydratujte, myjte co nejméně a ošetřujte maskami), koupila bych šetrný odbarvovač a odbarvila vlasy. Červená barva byla krok vedle, protože budete vypadat jako mrkvička. :) Potom bych co nejdéle (klidně i jen pár dní, hlavně ať to neděláte v jeden den) nechala vlasy zregenerovat. Používala bych různé masky, oleje nebo i tu majonézu. Ale neumývat příliš často, pár dní doma s mastnými vlasy vydržíte. Poté bych aplikovala cílovou barvu. Teda ovšem pokud je tmavší než odstín oranžové, která Vám bude v tu chvíli lpět na vlasech. Takže bych to viděla buď na tu Vaši červenou, nebo nějakou hnědou.
Důležité hlavně je, abyste nenechávala odbarvovač na vlasech déle, než je napsáno na krabičce! Vzhledem k četnému barvení Vašich vlasů bych jej tam nechala i kratší dobu, nepotřebujete být blondýna (pokud by Vám ovšem nějaké vlásky zůstaly).
I po aplikaci druhé barvy nadále hydratujte Vaše vlasy a prosím, pokud budete dobarvovat kořínky (tak po měsíci, či dvou), neberte to rovnou s celou délkou vlasů, opravdu stačí jen u hlavy, nebo Vám upadnou.
Také ale musíte počítat s tím, že kdyby se Vám to nepodařilo, musela byste stejně jít ke kadeřnici a vlasy dát do pořádku a stálo by to mnohem více.
P. S.– nepoužívejte barvy Palette, jsou příliš agresivní.
Hodně štěstí :)

anonym

tady je to celkem polopaticky vysvětleno:
http://isch.txt­.cz/clanky/81984/na­vod-na-stahovani-cerne-barvy-z-vlasu/

JanaaaS

Prosím o radu, můžu přebarvit černé vlasy rovnou na fialovo, nebo je lepší nejdříve zesvětlit? Na https://www.al­za.cz/beauty/bar­vy-na-vlasy/18856041-p2.htm jsem si našla SCHWARZKOPF LIVE Lightener & Twist 104 Cool Lilac 50 ml, máte někdo zkušenost? Případně poradíte kvalitnější značku?
Mooc díky Janča