nelka1995(2)

Zopo ZP810 x JIAYU G2S

Dobrý den, poradil by mi někdo mezi těmito dvěma mobilními telefony(ano oboje jsou čínské značky, ale osobně si myslím, že parametrově jsou dobré.) Hlavní rozdíl, který mezi nimi vidím je 4(Jiayu )a 5(Zopo)palcoý displej a v počtu jader 4(Zopo) a 2(Jiayu) . Notifikační diodu mají oba.

Doplňuji:
Popřípadě jaká by byla odpovídající cena (kolik byste byli ochotni do takového mobilu investovat )
Tjn asi moc odborníků na číňany nebude, ale parametrově tomu jistě někdo rozumět bude, myslím si,.že někteří číňani jsou za stejnou cenu lepší, než kde jaká známější značka. Stejně je to všechno Made in China popřípadě Korea a to i když se jedná o nějakou tu známější značku, nepotřebuji připlácet jen za nějaký ,,nápis (značku),,. Myslím si, že číňani již nejsou to co bývali a udělali velký pokrok co se elektroniky týče.

Nejlepší odpověď
Bedy

Nebude lepší si pořídit kvalitní bezproblémový telefon se zárukou? Dobrý poměr cena/výkon/kvalita nabízí mobil Nokia Lumia 520.

U těchto číňanů jsou problémy s reklamacemi, servisy a tedy zárukou, navíc tam jsou použity nekvalitní čipy, tělo je div ne z papundeklu – snadno se to rozbije, ošoupe – dlouho to nevydrží.

Na výkon zas tolik nekoukejte, čtyřjádrové procesory nepotřebuje kvalitní vyspělý operační systém, tomu stačí bohatě i jedno jádrový procesor a běží jak střela.

Zkuste to ještě zvážit – já bych byl velice nerad, kdybyste tu za půl roku psala, že telefon nejde a že není místa, kde by to spravili.

Další odpovědi
odik

Zopo
Známější značka a díky lepšímu procesoru je na tom s výkonem samozřejmě líp. Displej 5" je ale zrovna pro mě pořád v praxi u telefonu nepoužitelnej!

Jiayu
Nenech se zmást reklamama, že potřebuješ 4 jádra apod. – jsou to blbosti. Na běžný používání to vůbec nepotřebuješ a jestli na tom chceš hrát náročný hry, tak ti nebude stačit ani 8 jader. Je menší, má větší baterku.

Takže se rozhodni havně podle ceny a velikosti přístroje. Co se kvality týká, rozdíl od značek Samsung, Sony apod. určitě je. Oni si s telefonem pohrajou a vyladí plynulost chodu, kdežto tyhle čistokrevný číny – tam jen smontujou to nejvýkonejší co maj a o víc se nestaraj. Co se ceny týče: nekoupil bych „čínskej“ telefon nad 3.000Kč – objednávat rovnou ze zahraničí a neplatit ty přemrštěný ceny českejm překupníkům.
Doplňuji:
Jinak těch značek je fůra a kvalita je kus od kusu jiná. Ujasni si, co přesně potřebuješ = verze androidu (narozdíl od značkovejch máš minimální šanci na oficiální aktualizaci), velikost displeje, velikost paměti, procesor, LTE, GPS (u čínskejch často blbne), … a pak hledej podle zkušeností lidí, co je už maj

Majkl95

Hele Nokia lumia 520 = nejlepší levný mobil ;) fakt za tu cenu nic lepšího neseženeš ;) na tu čínu se vykašli, nic to nevydrží :D možná ti může vadit Windows jo ty dlaždice ne každýmu vyhovujou ;) kámoš ve třídě je zásadně proti tomu, má nějakou Nokiu se Symbianem tak na ni zkus kouknout ;) myslim že je to takto http://www.mp­.cz/produkt-1101549-mt-nokia-700-grey/

Lamalam

Mám dojem, že tady moc odborníku na čínské mobilní telefony nebude.

osobne bych si radeji vybral zopo, ale jen proto, ze je to znamejsi znacka

nelka1995(2)

Re: Odik
cenová nabídka na oba telefony je pod 3000,– , oba vycházejí cenově přibližně stejně(±100). S tou aktualizací pro čínské telefony těchto dvou značek to vypadá dobře, co jsem tak četla diskuze od uživatelů co je již mají, tak aktualizace např. ROM vycházejí i jednou do měsíce, což se u známějších značek neděje, někdy čekáte i na aktualizaci ,,blbého androidu,, a po půl roce zjistíte, že Váš telefon nakonec z aktualizací úplně vyřadili.
Hodně přemýšlím, jestli není 5palců hodně, ale nadruhou stranu mi přijde pro takový displej dobré rozlišení, že by neměl být ,,pixelatý apod.,, . S tou baterkou jsem četla, že to není až tak horké, že sice uvádí silnější baterku, ale ve výsledku to u toho telefonu na výdrži nepoznáte.

odik

Popravdě jsem ještě nezažil žádnej z těhle lowend čínskejch telefonů (< 3.000 Kč), kde by vycházeli opravy chyb a aktualizace verzí androidu oficiální ROM častějc a po delší dobu než na mojí starý Xperii, Asusu nebo Nexusu.

Rozdíl ve výdrži baterie bude rozhodně znát – o jeden palec větší displej a o krapet menší kapacita baterky se zákonitě projeví.

Zajdi si do jakýhokoliv elektra, vem si do ruky 5" telefon a představ si svůj běžnej tejden, jak budeš telefon využívat a přenášet. Pro mě je to něco nemožnýho, ale znam spoustu lidí co je maj, nosej ve speciálních taškách, protože do kapsy to nedáš atd.

Co se rozlišení týká, tak oba telefony maj dostatečně velký rozlišení, že prostě nemáš šanci tam ty jednotlivý pixeli při běžnym používání vidět. Tohle píšou jen ulítlý magoři. Měl jsem zařízení, který měli při poměru k velikosti poloviční rozlišení a pořád to bylo v pohodě.

Jak jsem psal už předtim – nejdřív se rozhodni, jakou velikost telefonu vlastně chceš a k čemu ho budeš využívat. Těch všech čínskejch značek a modelů je nepřeberný množství. Než mi jeden telefon (THL) dorazil z Číny, tak stihli vydat už jeho nástupce. A až budeš mít jasno, tak si můžeš telefon vybat, tady srovnáváš dva telefony a každej se hodí na něco jinýho. Zopo bude výkonější, ale je prostě velký. JiaYu má 4 palce, což je podle mě až až a výkon na běžný fungování a obyč hry dostatečněj.