Ondrej01

Zkazí se otevřená lahev alkoholu?

Ahoj, před týdnem jsem otevřel lahev tuzemáku Božkov (sám nepiji ale kamarád přišel) a je tam ještě asi 2/3 lahve. Jak dlouho mohu nechat lahev otevřenou, aby se nezkazila? Popřípadě může se vůbec zkazit / ztratit chuť? Vzhledem k tomu že je to to nejlevnější, co se dá sehnat, je vůbec co by se na tom mohlo zkazit? :D

Nejlepší odpověď
Kepler

Nezkazí se, ale mohly by z té flašky vyskákat opice. Ethanol má vyšší tenzi par než voda.

Další odpovědi
zjentek

Já na tvým místě ji zavřu a mám klid! Zašroubuj uzávěr a neřeš to, tuzemák vydrží, ale třeba vaječňák Božkov by se zkazit moh ;). Mezi námi, to jste tomu s kámošem moc nedali, to tu lahev snad ani nemělo cenu otvírat. ;)

aliendrone

Když vylovíš mouchy atd., tak Tuzemák by měl být pitelný. Ale asi už to nebude mít takové grády – jak píše Kepler. ;) :D :D

Lgee

Alkohol se nezkazi ani za dva trilióny let čím starší tím lepší

dudu

U nás určitě ne, neboť se překvapivě rychle vypařuje. Např. láhev pětihvězd. Metaxy v přímé úměře na četnost návštěv manželčiných přítelkyň. Já v tom kvůli zákazu od lékařů nejedu.

Jiří Bohumil

Jak to myslíš „otevřenou“, to jako bez uzávěru? To by pak alkohol vyprchal a zbyla by pouze smradlavá voda. Pokud ji ale uzavřeš těsným uzávěrem, vydrží dlouho. Ale u mne ne. Jak nějakou láhev otevřu, nikdy nemám problém s tím, jak dlouho vydrží. Většinou ne déle jak týden. Ať se jedná o víno, nebo něco silnějšího.
Mně to doktoři ještě, zaplať pán bůh, nezakázali.:-)
A stále opakované pořekadlo: „alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jekémkoliv množství“.

KarolínaNovo

Tuzemák vydrží otevřený dlouho. Nebála bych se, že se zkazí. Horší je to s vínem a pivem, ty tak dlouho otevřené nevydrží. U nás teda nehrozí, že by něco zůstalo načaté. S manželem si kupujeme jenom kvalitní červené víno z https://alife­a.cz/cenik/cer­vena.html a za večer spolu lahev vypijeme.

HonzaEM

A co když to někdo pil přímo z flašky? To se potm zkazí, ne?

Michálek1245

Lahev kvalitního alkoholu se vám určitě nezkazí. Já osobně mám rád pálenky od https://bivrost.cz/ respektive ty jejich arktické giny a tak. .-) A to je teda fakt kvalita, která dezinfikuje sama sebe. Přitom je to ale extrémně lahodné pití. Rozhodně od toho nečekejte nějaké pumelice, které vám urvou hlavu. 🙂