Agneta

Vyprchá alkohol z nápoje ?

Třeba 40 % alkoholický nápoj jako vodka…
► když bude ve skeničce (nebo otevřené láhvi)přes noc, nebo den dva; vyprchá rychleji alkohol, nebo voda ?

Nejlepší odpověď
Drap

Rychleji vyprchá alkohol. Rychlost vyprchání je závislá na teplotě.

Další odpovědi
gecco

Samozřejmě, že alkohol…
Má nižší měrné výparné teplo, než voda (cca 1/3)…
😉

Dochy

Vypařovat se bude jednoznačně rychleji alkohol. Ale dokud se nevypaří úplně všechno stále tam nějaký alkohol bude. Čeněk nezklamal, zas píše nesmysly.

anonym

Alkohol vyprchá společně s vodou a zbyde asi jen těch 60% vody z celkového obsahu.
Doplňuji:
Nesmysl taky smysl…ty po mě jedeš nebo co?No jo,tak dobře,jen jsem uvažoval primitivně a co?Sice nevím co se zapaří dříve,ale jedno je jisté a to,že se zapařuje oboje,jen jsem měl za to,že jedno stahuje k zapařenosti druhé,ale je fakt,že limitovaná časomíra pracuje všelijak…použil slovo jsem zapařit místo vypařit záměrně,protože to ještě některé čeká obzvláště ty,kteří se o mě otírají,trapá­áááás hihi.

Dochy

Čeňku, osobně doufám že se mi nic nezapeří bez ohledu nato, jak moc se do Tebe budu navážet. Navíc své případné zapařeniny ani nehodlám nikomu ukazovat, čímž se (jak doufám) vyhnu trapasům.

Agneta

Čeněk Modrý >>> prosímtě…a co tedy zbyde? ty to určitě znáš :DDD

Agneta

a jak to pak chutná ?

Agneta

a za jak dlouho ?