dust8

Kolika procentní slivovice je podle vás nejlahodnější?

Nejlepší odpověď
annas

Sice slivovice nepiji, ale když otec kdysi slivovici pálil, říkalo se, že nejchutnější je od 50 do 53. %. Tak prý nejlépe vynikne chuť a vůně ovoce..

Další odpovědi
Kepler

O lahodnosti slivovice ani tak nerozhoduje koncentrace (i když by měla být přes 50%), jako spíše mnoho dalších faktorů: kvalita ovoce a kvasu, neměl by se přidávat cukr, způsob destilace vč. dostatečného oddělení předku a dokapu, aj. Dobrá slivovice je hladká do krku.

Drap

Pokud je dobrá tak cca 52 . 58%

Kelt

To je jako by ses ptal, kdy je žena nejlepší, v kolika letech. U té slivovice to musí řetízkovat, nesmí tě to pálit v krku, nesmí být cítit spálenina a spousta dalších věcí. Takže nejprve ochutnám a pak se ptám na koncentraci.

EKSOT123

Moc tomu nerozumím, asi bych souhlasil s těmi 50 – 55 %. Ale měl jsem 70 % a byla lahodná, ani nějak zvlášť nepálila Skoro se nedalo poznat, že je silná. Jen člověka dřív opila. Ale třeba klasická kupovaná meruňkovice mívala 35 %. A pak jsem ochutnal 60% domácí a to bylo paráda! Kam se hrabe slivovice. Asi byla dobře udělaná a z dobrých meruněk.