zjentek

Je fakt, že odstátá (odstavená) voda z řadu je pro pití zdravější?

Jako že z ní vyprchá chlór a já nevím co všechno? (;

BTW, já „to dělám“. Ovšem nevím jak zjistím, jestli všechny ty zdravotní „benefity“, který pociťuji, mám přičíst právě tý vodě. A proč to dělám já? Mám ve větší laboratorní baňce různý minerály a mám za to, že když baňku na nějaký čas naplním vodou, tak že ty minerály tu vodu nějak pozitivně obohatí, ale nevím proč. Ovšem cítím to a to je důležité. A tak do skleněný baňky prostě napustím vodu z trubky, nechám 24h ležet, jsou zalitý ty kameny (většinou takový ty „dražší“, broušený, asi polodrahokamy nebo čtrvt, haha, což mně nevím proč dělá jakýsi hodně dobrý pocit na těle no a následující ráno tu vodu přeliji do konvice k užití kpití, pro kytky atd. a do baňky napustím vodu novou. A tak léta dokola. Jen minerály se mohou měnit. Teď mě nachvilinku přepadlo dilema, jestli to není PRÁCE NAVÍC. A i kdyby byla, za ten můj pocit to stojí. Co myslíte? (;

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, vyprchá chlor

Další odpovědi
paul1

Když člověk věří tomu,co dělá, tak to účinek může mít. Já piju odstátou vodu (vlažnou) každé ráno nalačno, asi 1 dl kvůli pravidelné stolici. Funguje to léta spolehlivě. Stále si ji připravím večer na kredenc.

da ny

„A i kdyby byla, za ten můj pocit to stojí. Co myslíte? (;“ Stoprocentně!
Je třeba si uvědomit, že i kohoutková se i kazí.
Pokud nechávám/piji vodu starší 24 h, tak jen převařenou (jak mne učila maminka).
Na mne je i odstátá voda „těžká“, převařenou, nějak snáz vypiji (raději slabý čaj, i dolévaný horkou vodou, studený už nepozřu :D).

Doporučuje se také, nechat vodu přemrznout v mrazáku. To tam, kde se může v řádu/studni vyskytovat nějaká bakterie, která tam nepatří.

Já naopak nějaký čas vodu na teplé nápoje, nebo na vaření „demineralizuji“.
Snažím se (podle Ing. Janči), zbavit žlučníkových kamenů, bez operace. Koliky už nemám, nezvracím, tak věřím, že mizí. ;D
Mám od známého trychtýř s magnety, léta ověřený. Rozpouští ledvinové (kamarádka, zdravotník, už je nemá) i žlučníková kameny.
Vašek měl nedávno 1 klienta, který se takto 100% zbavil žlučníkových kamenů. Nespoléhal při kontrole jen na české lékaře. Nechal si ověřit ještě v Rakousku. Tak napouštím měsíc vodu přes trychtýř. :)

elkon

Možná někomu chutná (všude slyšíme jak je kvalitní), ale já doma piju jen Dobrou vodu bez bublinek. Koupím balík, když dojde, koupím další. Vodu z kohoutku jen na vaření nebo čaj. Odstátou jen na zalévání pokojových květin.