Avatar uživatele
zjentek

Může se zkazit likér?

Mám na mysli takové ty Bailey's, Carolans a mnoho dalších i no name, krémové, prostě jesenka s whisky, vesměs. K otázce mě přivedla skutečnost, že jsem na lahvi nejmenovaného likéru nenašel datum spotřeby, potažmo žádnou datumovku. Přitom, všude je základem smetana. Děkuju.

(BTW, jesenku + kvalitní whisky ve správném poměru vřele doporučuje zjentek a po konzumaci výše zmiňované již navždy pošlete k čertu pánč vám pak přijdou jako srágory.)


Tak kurňa může? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 176 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Také mne to kdysi zajímalo, ale nepodařilo se mi to NIKDY experimentálně zjistit. Ty máš také 2 starší sourosemetriky? 😉 😁 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

ANO
Každý nízkoprocentní alkohol. Ne každý „zraje“.
Před 20 lety jsem zakoupila vaječný likér, nebyl poživatelný. Skončil v kanálu.
Expirace – datum, ještě neprošlé.
Baylis má asi 17% , delší dobu skladované doma, dopadlo stejně. Tam už byla, ale prošlá expirace.
Archiv:https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/za-jak-dlouho-se-muze-vajecnak-po-otevreni-zkazit

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Aliene, jako, jeden z těch srágor chutnal asi po pěti letech ve spíži docela dobře, když jsem si pak lízl a degustoval. Ovšem dobrá chuť ještě neznamená, že není zkažený… zamýšlel jsem ho pro návštěvu. Takže raději vylít a koupit čistou? ((;

BTW, neska ti čoeče dělají taky Alpu Konopí! 😜

Avatar uživatele
aliendrone

Jsem si popletl Jesenku (neznal jsem) s Lesanou. Rázem jsi u mne výrazně stoupl na žebříčku drsńáků, na chvíli. Než jsem zjistil, CO Jesenka doopravdy je. 😉 😁 😁

Avatar uživatele
zjentek

🤣🤣😅

Nový příspěvek