zjentek

Může se zkazit likér?

Mám na mysli takové ty Bailey's, Carolans a mnoho dalších i no name, krémové, prostě jesenka s whisky, vesměs. K otázce mě přivedla skutečnost, že jsem na lahvi nejmenovaného likéru nenašel datum spotřeby, potažmo žádnou datumovku. Přitom, všude je základem smetana. Děkuju.

(BTW, jesenku + kvalitní whisky ve správném poměru vřele doporučuje zjentek a po konzumaci výše zmiňované již navždy pošlete k čertu pánč vám pak přijdou jako srágory.)

Tak kurňa může? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Odpovědi
aliendrone

Také mne to kdysi zajímalo, ale nepodařilo se mi to NIKDY experimentálně zjistit. Ty máš také 2 starší sourosemetriky? 😉 😁 😁

da ny

ANO
Každý nízkoprocentní alkohol. Ne každý „zraje“.
Před 20 lety jsem zakoupila vaječný likér, nebyl poživatelný. Skončil v kanálu.
Expirace – datum, ještě neprošlé.
Baylis má asi 17% , delší dobu skladované doma, dopadlo stejně. Tam už byla, ale prošlá expirace.
Archiv:https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/za-jak-dlouho-se-muze-vajecnak-po-otevreni-zkazit

zjentek

Aliene, jako, jeden z těch srágor chutnal asi po pěti letech ve spíži docela dobře, když jsem si pak lízl a degustoval. Ovšem dobrá chuť ještě neznamená, že není zkažený… zamýšlel jsem ho pro návštěvu. Takže raději vylít a koupit čistou? ((;

BTW, neska ti čoeče dělají taky Alpu Konopí! 😜

aliendrone

Jsem si popletl Jesenku (neznal jsem) s Lesanou. Rázem jsi u mne výrazně stoupl na žebříčku drsńáků, na chvíli. Než jsem zjistil, CO Jesenka doopravdy je. 😉 😁 😁

zjentek

🤣🤣😅