Pavel CZ

Mají pálenky nějakou spotřební lhůtu?

Mají pálenky nějakou konkrétní trvanlivost nebo mohou vydržet třeba 10 let?

Odpovědi
anonym

Pálenky se dají skladovat neomezeně dlouho a čím starší,tím lepší,ale u mne to nepřichází v úvahu. 🙂

Terryle

Asi jak která, i když pálenka (to já chápu jako něco fakt silnýho) by se zkazit neměla. Vem si whisky, ta rokama získává na ceně a jsou klidně i padesátiletý…
Co se snad zkazit může, jsou nějaký likéry, hlavně s přídavkem cukru nebo mléka. Myslím, že problém je hlavně, když je otevřeš a zase nedopitý zavřeš.

anonym

Na obalech lihovin je uvedeno, že je trvanlivost neomezená. Z toho logicky plyne, že může mít lihovina trvanlivost přinejmenším takovou, jakou bude mít její obal. Pokud ji ovšem nevypijete.

anonym

Pálenka je vyrobená s různého ovoce jako je slivovice,hruš­kovice a jim podobné.Je samozřejmé,že vaječný koňak má krátkou dobu trvanlivosti.