jendahun

Nevíte někdo,jak vysledovat ukradený mobil podle čísla IMEI?

Zdravím.Ukradli mi telefon,SIM jsem už zablokoval,z netu jsem zjistil,že to mám jít nahlásit policii a že mi ho snad zablokují.Už vidím,jak se naši policajti jdou přetrhnout,aby pomohli obyč občanovi.Nevíte jestli se dá podle čísla IMEI telefon po přihlášení do sítě vysledovat?Přece musí být při dnešních možnostech techniky,nějaká možnost jak telefon vysledovat.Vidím rudě a mám vražedné choutky.Telefon jsem používal v práci jako jediné pojítko se světem a poslední možnost,jak si přivolat záchranku.Dělám sám a v lese.Už kradou i veverky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Proč by to měla blokovat policie ?
Vyšetří ( nebo také nevyšetří) krádež a pokud dokážeš že jsi byl majitelem tohoto telefonu jehož IMEI uvádíš, operátor ho zablokuje zrovna tak jako SIM kartu.
Operátor dobře ví kde se telefon používá. Tyto informace nechce sdělovat ani policii.

T-mobil to měl nebo ještě má jako placenou službu.

Další odpovědi
atriplex

Policie ze zákona na požádání občana blokuje telefon. Potřebujet buď originál krabici nebo záruční list. Podle toho prokážete, že jste majitel. Služba je bez poplatku. Po zablokování telefonu lze z něj volat pouze na tísňové linky. Jinak to hlásí, že je telefon blokován a ať se držitel přihlásí na policii. Pak už jen záleží na držiteli blokovaného telefonu, zda jej vyhodí nebo odevzdá na policii.

Pokud je mobil blokován vysledovat jej podle IMEI nelze. To se dělá pouze u neblokovaných telefonů.

ReHu

Když děláš v lese sám, nemohl jsi ho jern ztratit?
Přece v tomto počasí se nechodí ani na houby ani na procházky.

Ale uznávám, že to je pech.

Příště na šnůrku na krk pod bundu nebo do kapsy na zip.

AndreiRanger

Policie nebude vyvíjet žádnou činnost pokud hodnota telefonu nepřesáhla hranici trestného činu krádeže a pokud se k přirozené lenosti policie přidá historka o kleptomanských veverkách, obávám se, že moc naděje není. Ono vysledování telefonu totiž není zdarma a zaměření je pouze přibližné.

DDarent

mobil se najde když je v něm SIM ale musí bejt aktivovanej mobilní stopař…teda aspoň u samsungu to tak je