daniel405

Ukradnutý telefon, mám polohu, která je ale v paneláku

Nedávno mi ukradli telefon, vše zablokováno nahlášeno na policii, která mi, ale řekla, že telefon hledat nemůžou i přestože je telefon de facto jeden barák od jejich stanice. Sleduju bazary a zastavárny, ale zajímá mě, jestli policie v tomto případě vážně nemůže nic dělat. Poloha se aktualizuje zhruba jednou denně, ale na stanici mi řekli, že nemůžou klepat na všechny dveře. Mobil byl celkem drahý, proto se to snažím vyřešit, ale nejsem si jistý, jak moc velké oprávnění ma v tomto případě policie, proto se chci zeptat jestli někdo nemá nějaké bud alternativní řešení nebo jestli si to nemám jít doslova u policie vydupat at zkusí mobil vypátrat přes klepání

Nejlepší odpověď
Filip84

Domovní svoboda je jedno ze základních, konstitučně zaručených, práv. Aby do něj mohl policejní orgán zasáhnout, potřebuje usnesení soudu o povolení domovní prohlídky, nebo musí hrozit nebezpečí z prodlení (u telefonu fakt nehrozí).

To, že Ti ukradli telefon, je sice nemilé, to, že víš, že telefon je v baráku, kde je XX partají, je prakticky k ničemu, protože žádný soud nepovolí „šťáru“ byt po bytě, jak za Protektorátu po atentátu na zastupujícího říšského protektora, SS-Obergruppenführera, generála policie a SD, Reinharda Tristana Eugena Heydricha. Pokud není jak lokalisovat byt, což není, tak má policejní orgán svázané ruce.

Osobně bych se už s mobilem pomalu rozloučil, to bys musel vysledovat, jak s ním někdo opustí barák, toho člověka odsledovat, zavolat na policii, a oni by ho museli s tím mobilem chytit. To je vysoce nepravděpodobné, ale i zázraky se občas dějí, samozřejmě. 🙂

jorych

Podle síly signálu wi-fi/bluetooth by se dalo vytipovat patro a možná i byt, Pak bych zkusil vyzvánění, jestli je to tichý vhod, mohlo by být slyšet přes dveře. Pak už jen zjistit, jestli není „nový majitel“ silnější, či ozbrojen 🙂 Mnoho štěstí.