Monca.k

Mohu najít ukradený telefon dle E MEI kódu, který jsem předala policii?

Ahoj, ukradli mi tf, jako asi salším desítkám lidí na motosrazu. vše jsem nahlásila na policii a předala IMEI kód k vyhledání tf. f má Android. Je nějaká možnost jak tf najít? Dík

Nejlepší odpověď

Policie má prostředky díky kterým za pomoci IMEI kodu telefon najde, ale ne vždy se jim do toho chce. V mém okolí neznám nikoho komu by pomohli najít zloděje, ale za to znám někoho kdo si koupil telefon přes aukro a po měsíci si policie pro telefon přijela že je kradený.
Doplňuji:
Ty osobně přes IMEI telefon nenajdeš, ale pro android existují aplikace které slouží k vyhledávání a můžeš si ji doinstalovat i teď přesto že telefon už nemáš.

Přečti si tenhle článek. http://www.mo­bilmania.cz/clan­ky/jak-najit-ukradeny-mobil-aneb-neuveritelny-pribeh/sc-3-a-1322799/defau­lt.aspx
Majitel telefonu tam popisuje jak pomocí jednoho takového programu vystopoval zloděje.

Další odpovědi
arygnoc

viete o tom, že v Londýne denne zmizne okolo 3.000 telefónov (strata, krádež).

predpokladajme, že táto situácia je platná pre celú čr – to by polícia nič iné nerobila, iba pátrala po telefónoch.

ak tam nemáte nejaký lokátor (na android markete ich nájdete stovky, možno i tisíce) a nebudete pátrať sama, polícia jednoducho vec odloží.

mojitek

při pouhém odcizením telefon nebudou nijak vyhledávat-myslím dle signálu atd,to se praktikuje u závažných trestních činů.Vy můžete zavolat operátorovi,sdělit mu IMEI a at ho zablokují.Výměna simky atd chmatákovi nepomůže,telefon bude k nepoužití.To je jediný co můžete zařídit.Tak záleží na Vás..