milo_wade

Odkud mobily sbírají informace o počasí? Např. do widgetu na obrazovce. Družice? Meteorologické stanice?

Počasí v mobilu

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odkud mobily sbírají informace o počasí? Např. do widgetu na obrazovce. Družice? Meteorologické stanice?

Odpovědi
anonym

To je různé, zdrojů je celá řada a hlavně předpovědních modelů je velké množství … google používá jiný předpovědní model než pocasi.cz a ten používá jiný model než openweathermap, a tak podobně … , záleží na tom jaký widget tam vlastně máš. Když budeš konkrétnější dá se odpovědět odkud ta data přesně pochází.

Pokud jde o meteostanice, ty často provozují dobrovolníci a přihlašují je do openweathermap kde se všechna ta data schází. Jiné služby používají jen komerční meteostanice a ty od dobrovolníků ignorují (pak je jich samozřejmě výrazně méně ale mohou být spolehlivější)

Dochy

meteorologické služby, které data sbírají různě… Některé z ofic meteorologických stanic, některé od dobrovolníků…

miroslav.bk

Internet. Nacitaji data z Internetu, kam se dostavaji ruznymi zpusoby – viz odpoved predrecnika.