Nassin

Může si člověk o Velikonocích přát něco víc?

============
To nikdo nepoznal, že jde o řečnickou otázku?

Nejlepší odpověď
marci1

U řečnické otázky se očekává, že se adresát výpovědi má nad položenou otázkou zamyslet. Tudíž se zamýšlím. Krásné Velikonoce! 🙂

Další odpovědi
annas

Přát víc? Vzhledem k čemu? Přece víc je víc než něco … tudíž je třeba srovnávat k určitému základu, ten jste neuvedl.

Jedině že bych si koupila nebo přečetla na netu knihu od Patricka Nesse Něco víc.
--

Nassin NEVLOŽIL řečnickou otázku. Pro ty, kdo nevědí, co je řečnická otázka, viz odkaz.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%98e%C4%8Dnic­k%C3%A1_ot%C3%A1zka

„Řečnická otázka je otázka, která NEVYŽADUJE odpověď a na niž odpověď zpravidla ani NENÍ očekávaná. .“

Opakuji, u otázky řečnické, se odpověď nečeká ani nevyžaduje, řečník (tazatel) si totiž na tuto otázku odpoví sám. Odpovídající či adresát se má poté zamyslet nad položenou otázkou., která vyplývá z kontextu.

U vaší domnělé řečnické otázky chybí kontex, takže není možné se zamyslet nad tím, co znamená „ víc.“

https://www.pra­vopisne.cz/2019/10/­recnicka-otazka

Co vám říká tento odkaz, který jste nevložil?

Zřejmě jste nepochopil kontext v odkazu, který jste neuvedl. Proto jste jen vyměnil Velikonoce za Vánoce, ale bohužel jste nevložil řečnickou otázku, i když byla uvedená jako příklad. Bez kontextu nesrozumitelná.

„Může si člověk o Vánocích přát něco víc?“

ten který je

Velikonoční svátky nejsou o nějakých přáních,ale o úplně něčem jiném.

Kelt

Přát si můžeš kdykoli a cokoli, ale realita je jiná. To jeden spolužák takto nachytal druhého. Prý může vyslovit libovolná tři přání. A ten se zeptal, zda mu je splní. On řekl, že ne, ale že je může pouze vyslovit. A ten první řekl, to těch přání mohu vyslovit kolik chci, a ten druhý, že ne, že může vyslovit jen tři. Takže proč ne.

aliendrone

Přát si/chtít „něco víc“ je snad normální a nejen o Velikonocích, nýbrž neustále. NIKDY NIC není ve skutečnosti dost dobré natolik, aby to nemohlo být lepší, nemohlo toho být více, častěji atd. ;) :)

Což je vcelku všední (a díky tomu nezajímavý) fakt. Pro MĚ mnohem zajímavější je tvá představa myšlenkového postupu, který by měl u mě proběhnout, abych se dopracoval k tomu, že jde o řečnickou otázku. To víš, jsem aliendrone, no. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Příspěvek smazán administrátorem.