Avatar uživatele
kurec

Je normální ve vztahu, aby každý člověk měl svůj vlastní účet?

Myslíte si, že by to škodilo ve vztahu?

Zajímavá 0 před 1163 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Je to normální. Zvlášť v dnešní době.
Bezpečné. Pro případ rozchodu/rozvodu, ovdovění (kdy je účet zablokován do té doby, než se vyřídí dědické řízení).
Společné hospodaření ve fungujícím vztahu není otázkou společného účtu.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neni to naprosto nic výjimečného. Vztahu se to nemusí vůbec dotknout.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Justin1

My máme vlastní účty i společný účet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to otázka fungující rodiny. My jsme vždy měli jeden účet, s dispozičním právem pro oba. Ale o peníze se starala manželka, mě to nezajímalo. Nebyl žádný problém. Ovšem, může to mít háček. Můj kolega měl „pod palcem“ peníze sám, protože říkal, že jeho paní neumí hospodařit a peníze by rozházela. To je pak těžké.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PepasAvalonu

Jaký účet? Na facebooku? 😂 A jaký vztah? Přátelský, parnerský, sourozenecký, manželský, mezi rodičem a dítětem? 😂
Partneři mají obvykle vlastní bankvoní účty (i facebookové a jiné 😂), nejosu spolu natrvalo ani oficiálně podle dokumentu, mají vlastní práci i příjmy. A totéž vlastně platí i pro manžele. Můžou mít společný účet na něco konkrténího nebo společný spořící účet.
Mně spíš připadá nenormální mít jen jeden účet pro dva lidi. Když i jeden člověk může (a měl by) mít několik účtů. Taky jich mám víc z několika důvodů. Několik osobních i pracovních. Natož, abych měl jediný účet – a to ještě s někým..😂

Když už manželé chtějí mít vlastní účet – a pouze jeden (nebo jeden hlavní), dobře, jejich věc. Ale mít účet s nesezdaným partnerem je hloupost. Už jen kvůli SJM, které v jejich případě neexistuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Vzhledem k tomu, ze si se zenou oba potrpime na jistou miru soukromi a financni nezavislosti, mame kazdy svuj vlastni ucet. Nicmene to neznamena, ze by penize byly “moje” a “jeji”. Ve fungujicim vztahu podle me nehraje roli, zda je ucet spolecny nebo jich je vice oddelenych. Nam to vyhovuje takto, nekdo jiny to muze mit jinak. Kazdemu co jeho jest.

P.S. Pro pripad neocekavanych situaci ma zena pristup na muj ucet. Tim se resi i blokace uctu pri pripadnem dedickem rizeni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Otázka by měla být obráceně:)
Měli by mít manželé společný účet? Dle zákona nemusí, ale…

Vlastní účet je normální mít, řada lidí má několik účtů, nehledě na tom, kolik manželů má.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Mc Merkurion

@da ny: … po smrti není účet zablokován, jen je zapsán zůstatek a určen disponent/správce, nebyl-li určen před smrtí …

před 1163 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Snad už je to nyní vyřešeno, ale před lety jsem četl o spoustě případů kdy člověk zemřel a pozůstalí měli problém. Účet zablokován, peníze nedostupné, na energiích najednou dluhy…
Ale také jsem se dočetl, že už v té době bylo možné požádat o „předběžné opatření“ a účet během několika dní uvolnit. Jenže kdo má náladu v této situaci ještě řešit soudy… Navíc ani bankovní úředníci v té době zřejmě nevěděli co s tím.

před 1163 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… právě proto teď banky nesmí zablokovat účet, jedná se především o inkasní platby … a mají-li manželé společný účet, bere se druhý (disponent) jako pokračovatel … na rozdíl od minula, kdy jsi musel dát souhlas, dnes musíš uvést výslovný nesouhlas s před smrtí …

před 1163 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
stebka

Notář (přidělené dědictví) zapíše zůstatek ke dni smrti, platby trvalými příkaz běží dál (nebyl dán nesouhlas po smrti), avšak dojde k blokaci převádění financí z účtu na účet a výběru v hotovosti (bankomaty, přepážky). Pozůstalý disponent se tak nedostane k hotovosti a má problém, nemá-li dostatečnou rezervu či příbuzné a známe do doby, než se ukončí dědické řízení. To trvá v nemálo případech i několik měsíců.

před 1163 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek