Spartaboy

Musí mít člověk na všechno nějaký názor?

Nebo to že mě řekne že na něco nemá názor znamená že nad tím nechce prostě přemýšlet nebo mě ten názor nechce sdělit. Je to tak nebo se pletu?

Nejlepší odpověď
annas

Co je podle vás všechno?

1 Když někdo něco nezná, nezajímá se o to, neslyšel o tom, jak se může k tomu vyjádřit?

2. Často se stává, že se mnohým nechce ani přemýšlet, i když by se mohli vyjádřit. Nebo se obávají, že by se mohli zesměšnit.

3. Jindy třeba dotyčný použije asertivní „Ne“, z jakýchkoliv důvodů se nechce vyjadřovat. Třeba když zná dotyčného, s nímž diskutuje, a ví, že jiný názor než ten svůj, nebere.

Co člověk, to jiný názor. Záleží na něm, proč se chce či nechce k určité problematice vyjádřit.

Další odpovědi
Edison

Neexistuje povinnost mít na cokoli nějaký názor. Ale taky to chce mít připravené zdůvodnění. Ovšem ani to není povinnost sdělovat. Možností, proč lidé říkají, že na něco názor nemají může být mnohem více. Jedním z nich může být ře třeba pro vytvoření prezentovatelného názoru nemají, aspoň podle svých měřítek, dostatek informací.

Drap

Nemusí mít každý na všechno názor. Nechce se mu přemýšlet, má málo informací nebo jen danou problematiku nemá doposud srovnanou v hlavě.

EKSOT123

Nebo třeba člověk se svým názorem zásadně nesouhlasí, a to ani ve spánku, dokonce ani z donucení. Nebo co když je člověk immervére v lihu, taký si musí stihnout udělat na všechno názor? A jaký na to má názor Bůh a je jeho názor lepší, než názory všech lidí dohromady?
Jinak názory se během života vyvíjejí, někdy až k nepoznání. Člověk by měl zůstávat jednak otevřený, jednak být zodpovědný- lidi si dělají názory nezodpovědně jakoby si nevážili pravdy. To je obrovský problém. Měla my to být někdy zdlouhavá náročná cesta k od názoru k pravdě. A tak možná se trochu legračně vlacím k první větě, že člověk by měl brát svůj názor s rezervou a umět se smát sám sobě.

aliendrone

NEMUSÍ! Názor na VŠECHNO mají jen dementi a politikové. ;) :D :D Kdybych se tě zeptal např.:

„Kdo podle tvého názoru více přispěl ohledně impresionismu světové kultuře – Monet nebo Gauguin?“ – Co odpovíš? ;)

50% lidí neví o čem je řeč, 40% znají ta jména od slyšení a těch slabých 10% by možná něco vypotilo, ovšem pokud by se mělo jednat o fundovaný názor, silně pochybuji, že na něj by se zmohlo více jak JEDINÉ procento dotázaných. ;) :D :D

klumprt

Nemusí. Já třeba nemám názor na noční rybolov. I když vím, že se o tom vedou v jistých kruzích, jichž nejsem členem, poměrně vášnivé diskuze. 🙂

marci1

Dnes je „moderní“ mít skvělý názor na všechno. Na politiku, EET, kryptoměny …
Na určité věci názor mám a nebojím se jej říci. Ale na spoustu věcí názor nemám. Pokud některým věcem z velké většiny nerozumím, nebo je neznám, nechci aby můj názor byl povrchní „blábol“. 🙂

Kryšpín

Někdy za jiný názor může být také stíhaný

Andy B

Nemusí. Ale je lepší když má. Hlavně když se jedná o závažné téma.

Mc Merkurion

… ne, nemusí, spousta politiků jen papouškuje cizí a jak jim to vynáší …