Illines

Kdyz boli zada?

Je plno pricin k boleni zad a hlavne krize.Od skripnuti nervu az po vyrustky atd. Ale kdyz boli kriz az po panve ve forme utoku -atak treba i 2dny a pak to odezni a zase se to tim stylem vrati-jde pak jen fakt o zada(kriz).Dekuji

Nejlepší odpověď
anonym

90 % nemocí je zaviněno psychickou nerovnováhou. Někteří odborníci uvádějí i vyšší procento. Tělo reaguje na vnější a posléze vnitřní impulzy. Jestliže je člověk vykolejen a má starosti, zadělává si na zdravotní problém. Tělo potom reaguje tím, že odpovídající orgán přestává fungovat a hlásí se čím dál častěji bolestí. Ta bolest urozorňuje na to, že je třeba něco urychleně vyřešit. Hlavní signál je – Spěchej mi ulevit! Udělej, co je třeba! Ano, neurolog a chiropraktik, v nejhorším chirurg, ti dokážou odstranit příčinu bolesti na fyzické úrovni, ale co bude s její příčinou? Pokud nevyřešíš, co Tě trápí, tak se vrátí. Bolesti v kříži souvisí s majetkem a existenčními problémy. V něčem cítíš nejistotu a obáváš se toho. Chce to přijít na původ strachu. Potom už bude lehké se s tím vyrovnat. Není od věci zatím zajít k lékaři.Také pomáhá bolestivé místo prodýchat. Jo, a nevyloučila bych ani ledviny.

Další odpovědi
BandiOl

Bolesti zad jsou většinou (!!) způsobeny nerovnováhou tenze svalstva přední a zadní části těla. Samozřejmě mohou tam být i další příčiny – ledviny, páteř – vrozené, nebo i získané problémy. Vždy je nutné zjistit u lékaře o jaký problém se jedná. Na vypnutí svalové bolesti je nejlepší thajská mast. Jedná se ale pouze o vypnutí bolesti, může Vám pomoci, že se svalstvo časem zklidní a tenze pomine. Pokud se jedná o svalovou nerovnováhu, pak pomáhá strečink a posilování přední části těla, zejména břišních a prsních svalů. Je vhodné cvičit celý den – sedět narovnaně, chůze vzpřímená, při zvedání těžších předmětů zapojovat stehna a břišní svaly a naopak uvolňovat záda. Posilujte vlastní vahou. Dejte si ale pozor na tréninkové přístroje z reklam, mohou Vám víc ublížit, než pomoci. Tematika je příliš rozsáhlá, takže to je ve zkratce všechno.

quentos

Jde o páteř. Pomůže dobrý chiropraktik. Ostatní odstraňují následky, ale ne příčinu.

pizlicka

neni co dodat.je to presne tak,jak pise ocko.jen nevim,proc me boli leva noha,konkretne nemuzu vubec doslapnout,ostra bolest do perinek pod prstenickem a prostrednickem,vys­trelujici pod prsty z vrchu.po nekolika dnech bolest ostre vystreluje k malicku,po kotnik zezadu.PRO VENKOVANA-TRI HODINY V KUSE KAZDY DEN JSEM TANCILA.UZ ME TO DRZI TRI TYDNY.RENTGEN DOBRY,NECHAPU TO.KDYBY ASPON CLOVEK VEDEL,CO TO KONKRETNE JE.dekuji ti moc,venkovane,tros­ku jsi me uklidnil,ale ono to neustupuje.reflexni masaz si jemne delam sama,a je to horsi:-(

venkovan

Pokud je bolest od přetížení, tak po jeho odstranění a odpočinutí přestanou bolet.To jsou tak ty dva dny. Ale i několik měsíců. Leckdo to zná. Nevím jak ženy, ale co se ptám mužů, máme to zpravidla stejné. Zabereme když něco chceme zvednout, padneme na zem, chvíli koumáme jestli nás někdo dokáže postavit alepoň na čtyři, potom se to nějak povede, oplazíme se do tepla a buď nás někdo dostane k doktorovi a nebo přijede sanita. Taky se říká, že se to stává při milování – prostě křížové svaly vypoví kdy je to nejméně vhodné.
Přetížení je fakt sranda, protože se ví proč bolí. Horší je bolest od psychiky. Tam než se dopátrá příčina je to někdy problém. Ale stejně ponejvíc to bývá špatnými zádovými svaly.
A pro pizličku – někdy to mívám něco podobného. Můžeš to mít od běhání a nebo naoppak neběhání. Zpravidla to časem přejde, trochu to vždycky nějak pomasíruju, namažu nohu, sebe, trochu si zabelhám, uroním slzu bolesti a potom to nějak odezní, aby se to za čas zas vrátilo.
Ale bolest je pozitivní informace – signalizuje nám, že jsme ještě živí.
Pravda, žádný mrtvý nám ještě neřekl, že ho bolí to či ono. Tak nikdo neví co bude.

Pro pizlicku:
Já bych se té bolesti zas tak moc nebál. Meresjev tancoval s protézami na obou nohách a ještě o něm napsali knihu. Takže o tanec hned tak nepřijdeš.
Nicméně zkusil bych si najít odborníky na reflexní terapii aby plošky nohou prošmatali. Může to být jen namožení a nebo nějaký problém. Pokud je to v oblasti prstů a nártu tak je to problém někde v horní části těla.
Mne podobně nohy bolí když se dlouho – prakticky celý den pohybuji ve špatných botách v prudkých stráních a moc namáhám špičky nohou.

Pro honzu:

Neboj, v 50 se ještě hneš. A co se zády dělat? Buhužel to nejvíc nepříjemné – posilovat břišní a zzádové svaly a najít si k tomu cvičení dobrého rehabilitačního pracovníka. Další je naučit se pracovat tak, aby se záda co nejméně namáhaly. Dají se zvednout i těžká břemena úřes nohy a ne přes záda (jako vzpěrači – jen to chce volnější kalhoty a spodní prádlo které se nelepí na zpocené tělo).
Masáže jsou svým způsobem vyhozené peníze – uvolní svaly, ale jen na krátkou dobu.
Pro začátek rehabilitační míč pro sezení u telky místo křesla.

honza19hk

jo to souhlasím,mě bolí vždycky záda když něco bourám.už teď to vidím,že v 50 letech se nehnu…Tak doufám že to tak nebude.
Ale taky bych se chtěl zeptat jestli se stím dá něco dělat.