Avatar uživatele
Market666

Co mi pomůže od bolesti zad??

Sháním nějakou účinnou radu, jak se zbavit bolesti zad a za krkem. Mám ze sportu kulatá záda, mám i trochu hrb a často to dost bolí. Máte někdo vyzkoušené jestli Vám pomohli nějaké cviky, masti, léky, infračervená lampa, masáže či něco jiného? Moc díky za tipy. Za doktorem jít nechci, vždycky na mě shlíží s dojmem že na takové věci jsem ještě dost mladá (21 let).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, hanny 2 před 4109 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

K lékaři ano i ne. Proč ano? Může se jednat i o nemocnění. Proč ne? Protože ti doporučí jen cvičení.
Taky mě bolí záda a šíje.
Pomůžou mi masáže,, ale jen na chvíli.
A neboj, i mladý lidi můžou mít problémy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

používám na to polštaře na prohřívání a hadí mast hřejivou a cviky co mě dali na rehabce jinak když už je to příliš tak ibalgin 400 a ibalgin mast.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Zkus mrknout na AUTOTRAKČNÍ LEHÁTKA. Je to dobrý. Nebo mi pomohl kosmodisc, ale to byla plotýnka, což asi není Tvůj případ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Moje profesionální deformace by byla určitě bolest za krkem a bolest zad.Ale včas jsem si to uvědomila a začala chodit na masáže - a světe div se - záda mě nebolí a každý se diví.Najděte si dobrou masérku,která při každé návštěvě/1x za měsíc/ zjistí aktuální stav vašich zad a podle toho kombinuje různé druhy masáží - lymfatická,čínská tlaková,apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jahudka_vlm

Já si dávám na krční páteř studený obklad, přestane mě bolet jak hlava tak záda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Masáže, masti apod., je jen na chvíli. Rozumné řešení je naučit se protahovací cviky odborným specialistou. Popsat to nelze, to se musí naučit, jedná se o velmi drobné pohyby kdy se zapínají i zdánlivě bezvýznamné svaly. A ty se musí skutečně naučit pod odborným dohledem. Jen pro představu - když dobře protahuji krční svaly táhne mne to od poloviny zad až k hlavě. Když protahuji kříž, je tak drobný pohyb v pánvi, že ho nejsem schopen ani správně udělat.
Ze sportu kulatá záda - nafackovat trenérovi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BandiOl

Kulatá záda t.j. nerovnováha mezi svaly. Existují cviky, které opravují uvedený stav. Je nutné posílit mezilopatkové svaly. Dále břišní svaly. Dále je nutné úplně změnit pohybový vzorec. To znamená, že používáte nesprávné svaly na konkrétní pohyb. Pokud máte zájem, mohu Vám zaslat systém cvičení. Bude to ale trvat. Proti bolesti působí thajská analgetická mast, ale ta neřeší problém.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi/

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
sanskrybastr

No, já za sebe určitě můžu doporučit magnetoterapii. Díky fyzicky namáhavému zaměstnání jsem si přivodil celkem silné bolesti zad. Zkoušel jsem na to všechno možné, ale nic mi dlouhodobě nepomohlo. Pak jsem se tady https://www.biomag-magnetotera pia.sk/… dočetl právě o magnetoterapii a rozhodl se to vyzkoušet. Musím říct, že jsem to vůbec nečekal, ale opravdu to pomohlo.

před 1101 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví