Weroniq

je bolest psychická horší než fyzická?

co myslíte? odpověď nějak zdůvodněte nebo dejte příklad, prosím
Doplňuji:
tak tak, jen jsem nechtěla, aby mě někdo bral až moc za slovo, ale když mě bolí někde po těle, tak vím, co za to asi může, třeba si vezmu prášek na bolest, udělám čaj, obklad a věřím, že mi bude brzo dobře.. ale když mi je špatně psychicky (stres, nervozita, stýskání, hádky) tak nevím, jak si pomoci a jak dlouho to bude trvat a udolává mě to mnohem víc :/

Nejlepší odpověď
Andělé

Jednoznačně. Fyzická bolest bolí chvíli,brzy odezní a snadněji se zapomene.
Za to psychïcká bolest vnitřně člověka pomalu užírá,svazuje,trýz­ní,je velmi intenzivní,až destruktivní. Bolest duše člověka poznamená,někdy i na celý život. Zapomenout jde pomalounku nebo vůbec.

Další odpovědi
briketka10

taky myslím, že psychická bolest je horší než fyzická..
v minulém roce mi zemřela po sobě teta, maminka a kočička a je mi po nich moc smutno..

Kamionacka09

Podle co muzu porovnat u sebe tak psychicka je horsi.Radsi si vzit prasek na fyzickou bolest a do par hodin mit klid nez se zzirat nejakym trapenim,to uplne cloveka srazi a stejne se k tomu pridaj i fyzicky problemy.

hanny 2

Myslím si,že psychická bolest způsobuje i bolest fyzickou.Vždyť doktoři často říkají,že většina nemocí je nervového původu!

johana 56

Psychckou bolest není jednoduché srovnávat s bolestí fyzickou.Tělo se s fyzickou zátěží umí poprat,po pár dnech se uleví,ale když bolí srdíčko, je to horší,tam je těžko pomoci.

Sůwa

Jednoznačně bolest psychická, některé se nelze úplně zbavit do konce života. Řada nemocí pak je psychosomatického původu, takže nastupuje i bolest fyzická. Bohužel tuto kombinaci řada lékařů buď neuznává, nebo léčit neumí. Příklad ale raději dávat nebudu, mohl by toho někdo zneužít.

Drap

Takhle obecně nejde srovnávat. Nemůžeš počítat hrušky s jablkama.

david22

To je těžká otázka. Záleží na intenzitě. Ale slyšel jsem názory, že pokud jde o maximum, je ta psychická silnější.
Doplňuji:
ocko> podle mně měla Weroniq na mysli spíše to, že zdravý člověk prožívá psychickou bolest (rozvod, úmrtí v rodině apod.)

Damiana

Všechno souvisí se vším. Někdy je v počátku fyzická, pak se přidá strach, a i když je první bolest pryč, objeví se poruchy duše. Někdy naopak.
Strach, úzkost, stres, vleklé problémy – to vše může vést i k oslabení organismu, pak se může objevit i nemoc.
Pokud ti jde pouze o rozdíl mezi těmito – něco jako násilí (psychické, fyzické), horší je jistě psychické. Dlouhodobé zlo vede k poruchám osobnosti. Jak se říká: modřiny zmizí, ale šrámy na duši nikdy. ☹
Přidávám zajímavý odkaz o bolesti.
http://www.osob­niasistence.cz/?te­ma=3&article=4

anonym

To nejde jednoznačně říct. Psychicky nemocný člověk si většinou ani svou nemoc neuvědomuje. Hůř je na tom jeho okolí.
Fyzickou bolest si uvědomí i psychicky narušený jedinec.
Je samozřejmě hodně druhů bolesti a každý člověk je snáší jinak a s jinou intenzitou. Záleží také na tom, jak má který jedinec vysoký „práh bolesti“.

johana 56

Když budu celý týden makat,bolí mně celé tělo,ale víkend to vyřeěší.Když ale zklame blízký člověk,o kterém si myslím,že mně vždy podpoří a se kterým můžu počítat,je to daleko bolestivější.