hapiky

Je horší mít nemocnou duši nebo tělo?

Nejlepší odpověď
annas

Nemoc duše je zpravidla příčinou nemoci těla, byť jde třeba jen o strach, vztek, stres, fobií, depresi, vyčerpanost atd. Každý jedinec je více či méně odolný proti psychické zátěži.

Vycházím z alternativní medicíny, ta z čínské. Obě léčí duši i tělo.

Každý orgán je ovlivněn nějakou emocí. Tato emoce se projevuje při nerovnováze energie, vznik tedy nemoc učitého hlavního orgánu, jichž je v těle pět, nebo se projeví na drahách, které vedou tělem. Zatížení jednotlivých orgánů se projevuje v určitém období roku.

Většina zdravotních problémů vzniká nejdřív na psychické úrovni, někdy až po letech se objeví na úrovni těla..

S

Další odpovědi
Alesh

Ono to dost často spolu souvisí. Spíš ale asi od nemocné duše, pak vznikají fyzické problémy, čili to bude asi horší.

ivzez

Duši.

lota

Duši ta se hůř léčí, ačkoliv asi není nemocné tělo bez nemocné duše, protože fyzické a psychické tělo jsou propojené.