JájsemRaibek

Jak zjistím, jestli je problém s ledvinami, nebo se zády?

Jasná odpověď je lékař, ale jde to nějak zjistit laickým způsobem?
Bolí mě záda (v bederní oblasti). Někdy to je, jako by mě bolely ledviny.
Jaké jsou příznaky onemocnění ledvin, které i laik pozná?

Nejlepší odpověď
marci1

Ledviny bolí v klidu ve výšce mírně nad pasem. Když si bouchneš pěstí do zad, tak tě to zabolí. Bolest ledvin ucítíš, když naboso vyskočíš několik centimetrů do výšky. Při dopadu to bolí. Jinak ti samozřejmě fundovanou odpověď dá lékař. 🙂

Další odpovědi
annas

Podle alternativní medicíny, kterou se léčím, (prevence – přepsala jsem se -patří) příčinou bolesti zad mohou být ledviny.

"Ledviny ,močový měchýř, močová trubice, klouby, kosti,zuby ,děloha mícha,prostata ,štítná žláza a vaječníky( spolu se slezinovým okruhem, vlasy, chlupy.

Prakticky to znamená, že pokud máte problém s některým z těchto orgánů, budete ho těžko trvale řešit, pokud neodstraníte také ložiska a zátěže v hlavním,nad­řazeném orgánu. tomto případě v ledvinách. Proto např. pokud chceme odstranit bolesti kloubů, nebo problémy s vlasy, je potřeba detoxikovat ledviny.

Projevy v organismu při zatížení ledvin

Sucho v nose, šumění v uších, zástava močení nebo jiné problémy s močením, časté močení v noci (spolu se slezinovým okruhem), gynekologické výtoky, poluce ,vodnaté otoky obličeje ráno, otoky kotníků, tmavý až fialový jazyk, tuhý nebo ochablý jazyk, ,poruchy menstruace, spontání potrácení, předčasná ejakulace, impotence, ztráta libida, bolestivá menstruace, poruchy sluchu, záněty nervů (spolu s játry,) záněty sedacího nervu, bolesti v třísle, bolesti v bedrech, zpomalené pohyby, zapomnětlivost, slabé, lomivé kosti, malé tenké uši, viklání zubů, nedobrý stav zubů (dásně patří pod slezinu-paradontóza), opožděné vyrůstání zubů, plísně na kůži, klenba chodidla, vnitřní kotník, vnitřní koleno, vnitřní kloub klíční kosti, úbytek svalů v dolních končetinách ,změny na kořeni jazyka, pískání a šumy v uších."

Z knihy Příroda léčitelka, kolektiv autořů.

Mám s tím své osobní zkušenosti, potože se léčím alternativní medicínou. To, co jsem uvedla z knihy, najdete na netu. Odkaz nevkládám, protože by to někdo považoval za reklamu.

Berte to prosím tak, že vám nic nevnucuji, jen cituji z literatury, ale zažila jsem na vlastní kůži, i když všechny příznaky jsem neměla.

Klasická medicína zjistila u mě jen kámen v močovodu. Jinak nic. Jen tmavé modré kruhy pod očima – ty také souvisí s ledvinami. Už je nemám, když jsem si vyrovnala energii ledvin.

ivzez

Laickým způsobem nelze onemocnění ledvin
zjistit, je potřeba specializované vyšetření.

Onemocnění ledvin jsou „zrádná“ tím, že ledviny často
ani v případě, že už s nimi nějaký problém je, nebolí.

Neodkládejte návštěvu lékaře, jedině ten Vám
po důkladném vyšetření může pomoci.

Varuji před použitím „aletrnativních metod“. Jedna věc je jim věřit, druhá
věc je někomu doporučovat metody, které mohou pacientovi uškodit.

Minimálně tím, že odloží návštěvu lékaře a léčbu,
která by bez zbytečného odkladu mohla pomoci.

Obzvláště opatrná bych byla u toho, kdo dokáže napsat:
„prevencí bolesti zad mohou být ledviny“

Ledviny nemohou být prevencí žádných bolestí.
Ale to platí pro všechny orgány. Možná, že tam mělo stát,
že ledviny mohou být jednou z příčin bolestí zad.

Modré kruhy pod očima mohou u někoho souviset
s ledvinami, u někoho jiného s něčím jiným.

Nechcete-li zbytečně riskovat, jistě tušíte, kam se neobracet.

_______

Doplňuji:

Já bych neriskovala ani bouchnutí do zad ani těn výskok. Jestli
máte problém se zády nebo s ledvinami, mohlo by obojí situaci zhoršit.

Admin2

Více k bolesti ledvin můžete zjistit v odkazu, který marci1 zapomněla vložit.

http://diskuse­.doktorka.cz/jak-boli-ledviny/
--

Zkuste se podívat i do archivu
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=bolest%20led­vin

orestez

Nemocné ledviny nebolí. Bolí záda od chladnějšího vzduchu buď při sezení nebo spaní když není tělo přikryto. Ale záda se mohou v létě nachladit i při jízdě autem při otevřeném okénku. Neléčená záda mohou bolet i půl roku. Mě pomahal prášek Dorziflex.

annas

Ad ivzez,

máte pravdu v tom, že prevence je chybně, slovo nedává ve větě smysl. Přepsala jsem se. Za upozornění děkuji.

Nikoho nepřesvědčuji, už jsem to psala několikrát. Rozhodnutí je na každém.

Klasická medicína mě nevyléčila, proto jem přišla na alternativí. Vím, od čeho jsem měla tmavé kruhy pod očima atd. Z obličeje se dá vyčíst, které orgány máte oslabené, tedy nevyrovnané energeticky.

Víc se nebudu vyjadřovat, vy věříte klasické, já alternativní.