bombonek234

bolest nártu

Dobrý den, asi týden mě bolí, píchá v nártu. Někdy je bolest taková, že se mi až noha úplně podlomí. Pak je třeba půl dne klid a pak se to stane znovu. Nejsem si vědoma žádného úrazu. Můžete mi prosím poradit, moc děkuji.

Odpovědi
Pájo

Ortopéd Vám řekne více, než jsme my schopni odhadovat. Jemu zase poradí více např. RTG snímek. Chodidla a nárty si dnes večer prohmatejte, porovnejte bolavé s nebolavým, možná nějaké rozdíly nahmátnete i pouhou rukou. Pokuste se vypozorovat, při jakém pohybu (rotaci, propnutí, zatížení) bolest – píchání vzniká. Vyzkoušejte, zda pomůže, když si nárt stáhnete obinadlem… a zítra (max. do konce týdne) k tomu doktorovi.

briketka10

může pomoci tzv. Priessnitzův zábal :
http://www.pri­essnitzovo.cz/no­vinky/38-priessnitzuv-zabal

Doplňuji:
není nutné mít žádnou mast doma
stačí jen zapařit postižené bolavé
místo například i na noc já to tak
dělala při bolestech kolene..
s dvěma ručníky jeden vlhký a navrch
jeden suchý..

anonym

ten RTG budete potřebovat, já jsem si taky nemyslela, že budu mít něco vážnýho, když mě začal bolet nárt, jedna noha horká, jedna normálně, žádný otok a byla to zlomenina malé kostičky, takže tam jděte co nejdřív to půjde, taky dodnes nevím, kde a kdy se mi to stalo, dokonce jsem na té samé kosti měla starou, špatně srostlou kost, zřejmě ještě z dětsví

MarikaJ

Dobrý den, také mě začalo z ničeho nic píchat v nártu a nebyla jsem si vědoma žádného úrazu. Doktor mě poslal na RTG a řekl, že na snímku nic nevidí, takže mi řekl, ledovat a klid. Mazala jsem si bolavý nárt fatstum gelem a brala léky na bolest, ale bolest byla stále stejná. Nakonec mi manžel koupil na doporučení v lékárně takový zelený gel Biofreeze a i když to zní neuvěřitelně, do týdne jsem měla po bolestech.