Jak přežít rozchod s partnerem?

Rozešla jsem se po 3 letech s přítelem! protože ke mě nebyl upřímný! ted je mi hrozně a pořád na něj musím myslet. Před lidma se snažím působit vyrovnaně, že mě to netrápí, ale trápím se, když jsem sama neudržím se a brečím. taky mě zarazilo s jakým klidem to vzal, nezaptal se ani proč se sním rozcházím. jako bych pro něj nic neznamenala. Prosím o radu jak se z toho dostat.

Nejlepší odpověď
beri.b

Ahoj jestli je takovej ze ani nejevi zajem o duvod proc se s nim vubec rozchazis tak ti muzu doporucit jen jedine . nech ho plavat dal rozhledni se kolem sebe je spousta chlapcu kteri maji zajem se s tebou seznamit akorat se boji zeptat .

Další odpovědi
purry

Rozchod vždycky přináší citovou reakci – i když jsi to byla ty, kdo ho inicioval, a i když dobře víš, jaké důvody tě k tomu vedly. Sama píšeš, že před lidmi se tváříš vyrovnaně a brečíš jen o samotě – třeba ani tvůj přítel nechtěl nebo neuměl před tebou dát najevo, jak ho rozchod zranil. A co pomáhá? ČAS! 😉 za pár týdnů budeš na věc koukat úplně jinak.. mezitím doporučuju trávit volný čas tím, co tě baví a dokáže zaujmout: sportem, výlety, koníčky.. určitě na něco přijdeš! Třeba jsi na některé z koníčků neměla kvůli příteli ani čas 😉

Nuk nuk

Každý rozchod bolí, a byla by chyba si namlouvat, že se to dá zvládnout s ledovým klidem. A překvapivě bolí i ten, který si naplánujeme a máme k němu pádné důvody.
Přebolí u každého jinak rychle. Nám melancholikům to např. trvá poměrně dlouho, ale i ta bolest postupně slábne a dá se překonat.
První klíč k úspěchu je, nenutit se nebrečet a přesvědčovat sama sebe, že to s Tebou nic nedělá. Samozřejmě to neznamená bulet jako želva na veřejnosti, ale sama doma v koutku, kde nikdo není, si klidně pobreč, promysli si to, vrať se znova ke všem důvodům, proč jsi se s ním rozešla. POkud budeš ten žal zatalčovat a nenecháš ho proběhnout, budeš se jej zbavovat hůř.
Druhý klíč k úspěchu je co největší možná aktivita. Co Ti síly, finance a hlavně čas dovolí, snaž se dělat věci, při kterých nebudeš mít tolik času přemýšlet, ale budeš se zaměstnávat jinými věcmi. Pusť se na 100 procent do svých koníčků, upřednostni ty, které jsi během vztahu s ním nemohla dělat, zkus i nové věci, i za cenu toho, že to zkusíš jen jednou. Pokud se bojíš některé věci dělat sama, vezmi s sebou kamarádku. Nejlépe tu nejlepší nebo takovou, které se nebojíš svěřovat.
Třetí klíč k úspěchu je totiž svěřit se. Nenechávat si to jen pro sebe. Dobrá kamarádka si Tě vyslechne, nebude se Ti pošklebovat, když zaslzíš a možná i poradí.

petka

Já doporučuju se vybrečet, mluvit o tom s blizkymi a casem to odezni. Kazdy odchod z dlouholeteho vztahu je bolestivy a i kdyz hlava vi, ze je to tak spravne, srdce to boli a tomu bohuzel musime dat, co chce. Plac, bolest a trapeni. Ono se to ale casem vyleci – je to jako bezna chripka!

Attack-design

Ahoj já byla s partnerem 4 roky a vše nahradí bud čas anebo, což je lepší, rychlá nová láska, pak si na tu starou ani nebzpomeneš

Krugerka

Chce to čas ten nakonec všechno zahojí..a pokud to vzal takhlenc s klidem tak si jen můžeš říct že je to blbec který si tě asi nevážil..Věř mi že si najdeš mnohem lepšího..:)

Dandi

časem bude líp.. a určitě poznáš někoho jiného a to se pak bude zapomínat o něco líp :)jinak svůj volný čas zaplnuj co nejvíce různými aktivitami…

Lencis

Začni se soustředit více sama na sebe. Po rozchodu jsem měla pocit, že bez přítele jsem jen půlka… protože jsem na něm byla fixovaná (což se ženám, zejména mladým stává). Bolet to bude stále a vzpomínky se vloudí, ale čím více se zaměříš na sebe… tím spíše se z toho dostaneš. Začni se vzdělávat, sportovat, změň image (účes, styl oblékání), případně si klidně najdi nějaký kurz (dnes je jich spousta v každém větším městě) „Být sama sebou“ apod…

Přestaň rozebírat starý vztah, neřeš ho a nech ho odeznít… hlavně si nic nevyčítej a jdi prostě dál… určitě tě čeká spoustu krásných zážitků a jednou přijde i ten „pravý“ 😉

Jituna

Pokud se k tobě tvůj přitel choval jak píšeš není co řešit. Je to jediné správné rozhodnuti. Je lepši se trápit chvíli než celý život.

anonym

Možná že jsi ho tím rozchodem zaskočila a ten „pomyslný klid“ byl jen šokem. Těžko říci, v čem k tobě nebyl upřímný – ale právě proto, že ty upřímná jsi, bys mu možná měla říct, že tě tvé rozhodnutí zpětně mrzí. Zažila jsem případ, kdy se holka po půl roce „chození“ s jiným, vrátila zpět ke svému původnímu příteli a ten ji bez mrknutí oka vzal zpět. Otázka je, jestli by tě tvůj přítel vzal zpět, jestli už nemá jinou známost. Každopádně za pokus nic nedáš, nejhorší je to nezkusit. Přeji hodně štěstíčka a ať už to dopadne jakkoliv, věř ve svůj osud