Je podle vás promarněný život, pokud žije člověk sám bez rodiny?

Nejlepší odpověď
mosoj

Odpověď dostaneš, když se za sebou ohlédneš. Jestli po tobě něco zůstalo s trvalou hodnotou, tak jsi život nepromarnil.

Další odpovědi
jáára

Ne.

jirka F

Ne,ale jste na všechno sám.Takže jednáte na vlastní pěst.

Anikitos

Podle toho, co sám konkrétní člověk považuje za priority; co je smyslem jeho života.

Roman71

Pokud má člověk vyšší (duchovní) cíle a nezaměřuje se jen na uspokojování tělesných (hmotných) potřeb, jeho život marný není. podotýkám, že to chce mít správné duchovní cíle :)

zjentek

Život nemůže být promarněn. Život plyne a to znamená, že něco se děje. A děje se to navzdory tomu, že bys nejraději chtěl, aby se to dělo jinak.

Drap

Nemusí být. Je to přece věcí každého. Někomu samota vyhovuje, jinému ne.

Jan Kunčar

Člověk může být prospěšný i těm lidem, kteří nejsou jeho rodina.

Samtibalfars

Na to si odpovíš nejlépe sám. A jestliže cítíš že nebyl pak ti.tak bude a naopak.

zjentek

@mosoj: „…s trvalou hodnotou“. Mohl bys sem uvést pár příkladů?

Jistě něco najdeš, když se za sebou ohlédneš Bože. (;

zjentek

Řekl bych, že celý jeden lidský život může být člověk oddaný. To ale nebude ta hodnota, která by byla vidět, když se ohlédneme, že? (;