martinecek20

Jak se vyrovnat s rozchodem ?

Vím že to je hodně žádané téma. Ale nikde jsem nenašel odpověd… Nedávno jsem se rozešel s holkou se kterou jsem byl cca rok. Ale asi 3 měsíce v kuse mi po rozchodu není dobře,špatné známky ve škole,snadno se rozčílím,a nemám vůbec náladu. Vůbec se mi nedaří toto nějak přejít. Možná že ten problém je že si s ní párkrát za den něco napíšu přes FB. Ale taky to možná bude tím že jsem na ní stále psychicky a fyzicky závislý. Ale představa že se spolu nebudeme bavit,nebo že bych jí už nikdy neviděl je pro mě fatálně destruktivní.Už jsem z toho opravdu neštastný :/ ničí mi to život :(
Doplňuji:
Mockrát děkuju.. ale spousta z vašich rad je né zrovna moc užitečná

Nejlepší odpověď
arygnoc

počkať, mám v tom trochu chaos – vy ste stále v kontakte?
po čerstvom rozchode?

prvé, čo ma napadlo, či aj to „chodenie“ nebolo ako ten rozchod – akože len spolu troška chodíte, ako ste teraz troška rozídení, proste nič vážne.

+++

to je číry masochizmus, písať si s ňou, keď ste na nej, ako tvrdíte závislý.
jediné, čo pomôže, je radikálny rozchod a okamžitý záujem o niečo, čo vám odvedie myseľ od nej, napr. začnite chodiť do posilovne a stanovte si nejaký cieľ (kým nevzopriete 5× za sebou 100 kg, napr), len aby ste zamestnal telo i myseľ.

+++

no a prestaňte sa ľutovať – viete čo behá po svete pekných báb, kto sa má o ne o všetky starať?

;)

hlavu hore, nikto nie je nenahraditeľný.
platí to i v láske.

Další odpovědi
marci1

Zhluboka se nadechnout, raději ukončit písemný kontakt přes FB. Zabývej se různými činnostmi, které Tě baví. Chce to čas, zažili jsme to myslím skoro všichni. Život máš celý před sebou a věř, že bude krásný ! 🙂

briketka10

po rozchodu jsem si našla nového kluka
je to ten nejlepší lék na všechno vážně..

anonym

Najdi si jinou ´zábavu´, než se neustále patlat v tom, co bylo.
A pokud si opravdu nemůžeš pomoci, navštiv psychologa – to, co popisuješ, není normální.

zjentek

jediná rada, jak přežít ve zdraví a štěstí, je- nebuď k tomu připoutaný ..k ničemu

bolak

To spíš vypadá že se ona rozešla s tebou ne?

Kelt

Jsou věci příjemné a nepříjemné a rozhod může patřit mezi ty nepříjemné. Obvykle si myslíme, že jsme našli ideálního partnera kamaráda a nepřipouštíme, že bychom se s ním mohli rozejít a pak nás tato ztráta bolí a nejsme schopni se s ní vyrovnat. Všechno má svůj začátek a konec, Pokud budeš na ni pořád myslet, budeš se ptát proč se s Tebou rozešla, tak se budeš trápit. ¨Najdi si nějakou jinou činnost, která tě zabaví, čti si, bav se. Určitě máš spoustu kamarádů, přátel, nebo si je snaž získat. Začni dělat nějaký sport, nebo něco studuj, cokoli. Pořád čekáš, že ti odpoví a přitom se s ní snažíš navázat kontakt a od ní není žádná odezva. Máš přece svou hrdost, nebo cokoliv jiného. Nedívej se na to negativně, něco si prožil , s někým jsi prožil určité chvíle, ale určitě jsi něco získal. Jsi jiný, nedívej se na to, že něco ztrácíš, ale že jsi něco získal. Chybami se člověk učí, zaměř se na školu, netrap se tím, co nemůžeš ovlivnit. Pokud si budeš myslet, že za to mohou jiní, je to tvůj názor. Stojí Ti to za to, aby ses kvůli někomu trápil. Nemusíš být na nikom závislý, ani psychicky a fyzicky. Hledej to, co tě udělá šťastným,
Chce to změnu – buď ve tvém jednání, nebo v přístupu ke tvé bývalé holce.

Reezo

nejdůležitější je nelitovat se a nedělat ze sebe chudáčka. Pokud to z jakéhokoliv důvodu nevyjde, což nevyjde vetšině párům. Navíc každej, kdo má partnera delší dobu, ti řekne, že po roce to nebyl žádnej vztah, protože jste se ještě furt poznávali. Já když jsem se po 3 letech rozešel se svou první holkou tak jsem to taky nesl špatně a bral jsem to jako křivdu z její strany.

Buď prostě s přátely a s rodinou. Snaž se nebýt agresivní, protože jen odháníš lidi od sebe… Měj oči otevřené a časem narazíš třeba na lepší.

zjentek

Pro tebe užitečné by mělo být pochopit, že lidé mají často život velmi složitý jen proto, že se nedokáží od pocitu odpoutat ..proto jsem také psal, že k tomu nemáš být připoutaný. Ale jedna věc je znát cestu a druhá věc je jít po ní a podle toho, co si zvolíme, hodnotíme užitečnost rady. Pokud se ale od toho nechceš odpoutat sám, tak nevím, jestli ti je tady pomoci ..chápeš vůbec? Protože jednoduchý život může být opravdu složitý, pokud nechceme chápat ,)