Avatar uživatele
Registrovaný

Jak odhlásit nezdárnou dceru z trvalého bydliště?

Matka chtěla odhlásit nevlastní dceru která je dcerou jejího manžela a ten souhlasí.Dcera má dluhy a začínají chodit exekutoři.Matce na úřadě řekli nesplnitelné podmínky:současný pobyt dcery,její tel.číslo,2svědci,výpis z katastru nemovitostí,smlovu o nabití bytu.Co je nemožné uvést její bydliště a telefon,nevíme kde je ani její číslo,prý by jí zavolali jestli s tím souhlasí což nebude nikdy souhlasit to by byla asi sama proti sobě,co s tím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Tak to Vás na úřadě uvedli v omyl,na to aby jste dceru mohli odhlásit vám postačí,když si podáte žádost o Zrušení údaje o místu trvalého pobytu,na základě toho bude zahájeno správní řízení.

K žádosti musíte přiložit......

doložení oprávněnosti žadatele
dokázat, že se dcera v bytě fyzicky a fakticky nevyskytuje a že se v bytě nevyskytují ani její věci ..svědci apod...
splnit podmínku – prokázat, že zaniklo užívací právo dotyčného ,,,prohlášením rodičů
pokud je oprávněných osob více (manžel.ka), pak se musí písemně vyjádřit,podepsat (nemusí být ověřený podpis)
Doplňuji:
Ještě mě napadlo,že jste neuvedl-a,jak je dcera stará a jestli k ní nemáte náhodou ještě vyživovací povinnost,pokud ano,tak to bude problém.....

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Před pár lety stačil tenhle postup.Sepsalo se prohlášení,kde stálo,jak dlouho se dotyčný v domě nevyskytuje.Obešli se sousedi (nevím už kolik bylo svědků třeba,myslím že 5) a ti to podepsali.Byl o tam tuším jejich jméno i hůlkovým písmem a č.OP.Stálo tam i to,že ten kdo prohlášení sepsal neví,kde se ten odhlašovaný v současnosti vyskytuje.S tím se pak zašlo na úřad a tam toho neodhlášeného na základě prohlášení odhlásili.Jestli to tak jde ale pořád nevím,tohle šlo asi před 15ti lety.Ale dnes v době exekucí to možná nejde-aby se lidé spolu nedomluvili a nechránili odhlášením dlužníka svůj majetek.


Avatar uživatele
Bronzový

Pokud nevíte, kde dotyčná osoba bydlí, městský úřad vyvěsí oznámení o řízení o zrušení trvalého pobytu na své úřední desce. Po 15 dnech může být zahájeno správní řízení a vydáno rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu i bez souhlasu dotyčného.


Avatar uživatele
Pokročilý

Víte, já si myslím,že rodina má v dobrým držet pohromadě a všecko v BOŽÍ lásce.A pokud to není možný,tak nikoho nevyhazovat ani nevydědit.To dělá zbytečně zlou krev a když vyhodíte nebo vydědíte dotyčnou nebo dotyčného,kterej patří do vaši rodiny tak to není nikdy už dobrý.Co vy lidi víte,jednou takovou nezdárnou dceru nebo syna budete potřebovat a oni se časem zmnění k dobrýmu.BUĎTE MILOSRDNÍ.BIGFOOT


Avatar uživatele
Bronzový

Samozřejmě,že po Vás na úřadě chtějí její adresu a telefon,protože jejich první krok je ten,že to musí té osobě oznámit a ta by to měla podepsat.
Pokud její adresu ani telefon neznáte,tak to tam uvedete a oni se pokusí jí najít sami,aby jí mohli poslat to vyrozumění.A to ostatní,jako jsou svědci,že tam nebydlí a smlouvu,to už snad není problém.
Oni potom zahájí řízení a určitě to půjde,i když nevíte ,kde bydlí.Musíte tam zajít znovu s tím,co máte k dispozici,a to jim tam nahlásit

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 927
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.