Avatar uživatele
Trumpeta

Odhlášení uživatele z bytu

Jsem nájemníkem v jednom z Pražských bytů ve vile. Na mé jméno je psán dekret na byt. V bytě bydlí i můj bratr se kterým už nechci v bytě bydlet.protože pije a chová se proti morálním i jiným pravidlům. Mohu mého bratra odhlásit z bytu, aby už neměl možnost bydlet v bytě ? Trvalé bydliště má právě v tom nájemním bytě. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4385 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
standa

Pokud má bratr v tomto ´nájemním´ bytě trvalý pobyt, musel mu být tento pobyt udělen na základě nájemní smlouvy, ve které je uveden jako nájemce a s jeho podnájmem musel vedle vás souhlasit zejména vlastník bytu (město, družstvo, soukromá osoba...). Pokud chcete bratra ´dostat´ z bytu ven, musíte se obrátit na vlastníka bytu, který je oprávněn vašemu bratru nájemní vztah ukončit (pokud se však nejedná o nájemní vztah na dobu neurčitou při kterém má vlastník povinnost zajistit nájemci náhradní bydlení). Pokud pak budete mít v ruce novou smlouvu, ve které už nebude figurovat jméno vašeho bratra lze zahájit další kroky:
a) navrh na zrušení trvalého pobytu (zde postupujte podle instrukcí uvedených v odkaze)
b) návrh k vyklizení bytu pro případ, že by bratr nechtěl odejít dobrovolně (zde však budete muset postupovat v součinnosti s vlastníkem bytu...)

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ zruseni-trvaleho-pobytu

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony