Bobasekpes

Jak se zbavit nájemníka, který bydlí bez nájemní smlouvy s trvalým bydlištěm v domě?

Dům jsem zdědil po matce a nájemník je její bývalý druh, nejsou manželé…Matka mu umožnila bydlet v tomto domě, bez nájemní smlouvy a zařídila mu trvalé bydliště.

Nejlepší odpověď
Kazatel

Trvalé bydliště je naprosto nepodstatné, důležitý je právní titul užívání nemovitosti. Pokud tento chybí, vyzvat k vystěhování a pokud této výzvě nevyhoví, postupovat prostřednictvím soudu a následnou exekucí. Je třeba počítat s tím, že to je běh na dlouhou trať.

Další odpovědi
Disraeli

Pokud jde o právo, tak docela jednoduše. V tomto případě je vše na tvé straně a trvalé bydliště je docela nepodstatné (nedůležitá věc).
Spíš jde o to, jak ho k tomu přimět. Nejlíp ho seznámit se situací a dohodnout se… pokud by rozumný nebyl, tak pak snad policie, či úřední cesta – notář, soud – a provedení „násilného“ (ale legálního) vystěhování, vyklizení nemovitosti a vypakování. Detaily v odkazu.
https://srpvl­adimir.cz/najem­nik-po-skonceni-najmu-nevyklidi-byt-nasilne-vystehovani/

elkon

Co třeba tohle.https://www­.chrudim.eu/chci-zrusit-trvaly-pobyt-osobe-ktera-je-hlasena-v-me-nemovitosti/d-1792

Pepa25

Chybí základní informace: co na tu situaci říká matka? Pokud je to skutečně bývalý druh, tak je na ní, aby ho vystěhovala …

Disraeli

Byt zdědil.

Disraeli

*Dům

Kazatel

Pepíku Pepíku, ty jsi fakt magor, to má uspořádat spirituální seanci, na to, co tomu říká matka?