rajsa

Co se stane, když je dědic v exekuci a zdědí nemovitost, na které je zástavní právo smluvní?

Nejlepší odpověď
ivzez

Je-li dědic v exekuci, má na výběr, jestli dědictví přijme nebo ne.

Pokud by byl v insolvenčním řízení (oddlužení splátkovým kalendářem),
měl by se dohodnout s insolvenčním správcem a teprve pak jednat.

(V průběhu oddlužení nesmí dlužník odmítnout dědictví.
Nevím, jestli pro dědictví, na němž vázne nějaký dluh, neexistuje výjimka.)

Další odpovědi
Drap

Buď dědictví příjme, musí celé, a nebo ho celé odmítne. Pokud ho příjme tak ho přijímá se všemi závazky. Když je sám v exekuci, tak může nemovitost prodat i se závazkem a ze zisku uhradit své dluhy.