john 007

Když nejsou děti kdo dědí ze zakona? Je pouze jeden sourozenec a neteř ? Jedná se o vilu a pozemky okolo osmi miliony.

Děditstvi

Nejlepší odpověď
Sůwa

V tomto případě dědí sourozenec, neteř jen v tom případě, že by byla dcerou jiného, již zemřelého sourozence (právnický termín – předemřelého )

Další odpovědi
baghira

V daném případě sourozenec bere vše (pokud není závěť).

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t7.aspx

samicek333

pokud není závěť, tak sourozenec, přece jen je tomu člověku příbuzensky blíže, než neteř.