ahold

Platí ještě nárok na dědictví po prarodičích?

V katastru nemovitostí jsem zjistila, že moji prarodiče jsou zde uvedeni jako vlastníci pozemků. Oni, ani moji rodiče už nežijí. Vzájemně jsme o sobě nevěděli, proto jsem se ani neúčastnila dědického řízení.
Pozemky obhospodařuje jedna zemědělská a.s. Jako scelování pozemků.
Nezanikl už nárok na dědictví?
Nevznikl naopak nárok k pozemkům těm co pozemky obhospodařují mnoho let?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Platí. Požádejte co nejdříve. Doporučuji Vám obrátit se na notáře, který dědické řízení dělal.
Doplňuji:
Tan nárok těm co to obhospodařují by se nazýval vydržení, ale to jim nevzniklo, protože podle katastru zcela jistě vědí, že to není jejich. Vydržet můžu jen to, o co pečuji v dobré víře proto, že si myslím, že to vlastním.

Další odpovědi
Drap

Platí. Požádat o obnovu dědického řízení a vyřešit.

Jakub Tlapal

Řešil jsem něco podobného a dopadlo to v můj prospěch. Doporučuju se obrátit na právníky zde https://www.ci­kr.cz/ . Jsou to fakt machři a dokáží vám poradit a vyřešit to tak, aby to dopadlo pro vás dobře. Jak už vám radí výše, chce to ale začít řešit co nejdříve 🙂 . Už včera bylo pozdě.

pandula

Ano, stále platí.