Výpověď z nájmu nájemcem

Ráda bych se dozvěděla, jestli můj pronajímatel má právo nechávat si po podání výpovědi nechat platit dál nájemné? Ve smlouvě není uvedena výpovědní lhůta a také ani žádná podmínka pro povinnost po výpovědi platit dál nájemné. Takováhle podmínka snad automaticky z žádného našeho zákona nevyplývá, ne? Domnívám se, že spoléhá na to, že se leknu a budu mu platit ještě další rok, aniž bych tam bydlela, ne?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud ve smlouvě není uvedena výpovědní lhůta a ze smlouvy ani nijak jinak nevyplývá, kdy končí smluvní vztah při uplatnění výpovědi, tak platí výpovědní lhůta dle občanského zákoníku, která činí 3 měsíce.

Z uvedeného vyplývá, že nájemné budete muset platit po celou dobu platnosti smluvního vztahu, který po podání výpovědi skončí až uplynutím výpovědní doby, tj. po 3 měsících.

Další odpovědi
atriplex

Není důležité, zda tam bydlíte či nikoliv. Důležité je, co je napsáno ve smlouvě. Ani výpověď ještě neznamená, že nemusíte platit. Dokud byt užíváte – tedy do doby, než vrátíte klíče – platíte.