Avatar uživatele
Pokročilý

Počítá se dědictví do příjmu?

Něco jsem zdědila,zaplatila dluhy a nemám skoro nic.Musím to hlásit?Když beru sociálku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Nejspíš ne,na dědictví se vztahuje dědická daň,ta je celkem dost vysoká a státu by rozhodně měla stačit!


Avatar uživatele
Zlatý

100% se ´výnos´ z dědictví nezahrnuje do příjmu pro účely daně z příjmu - viz § 3, odstavec 4, písmeno a) zákona o daních z příjmu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.