Roky

Z dědictví jsem jako přímý potomek získal byt v osobním vlastnictví původního majitele.Jak ho nejlépe prodat bez RK.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Když si dáš inzerát na internet, začnou se ti ozývat realitky, které mnohdy ani nepřiznají, že jsou z realitky, hrají to, že jsou přímí kupci, vyfotí si byt a pak ho prodávají na svém realitním serveru. Navíc skutečně provizi realitce platí kupující, ty budeš platit daň z převodu nemovitosti (kalkulátor najdeš na netu) a protože jsi asi nevlastnil nemovitost déle jak 2 roky, zaplatíš i daň z příjmu. Jen pokud bys bydlel v bytě víc jak 2 roky a měl tam trvalé bydliště, daň z příjmu platit nebudeš, ale daň z převodu nemovitosti platíš bohužel vždy. Zadej požadavek na prodej bytu nějaké větší známější realitce a budeš mít po starostech, ikdyž teď není vhodná doba pro prodej bytů, lepší by bylo byt pronajmout (tím si navýšit stálý příjem) a počkat na lepší dobu.

Další odpovědi
anonym

Dejte si inzerát (noviny, inzerce na internetu, různé městské a obecní vývěsky atd.), u advokáta sepište Kupní smlouvu a domluvte si uložení finanční hotovosti s kupcem u důvěryhodného zástupce (advokátní kancelář nebo některé banky). Realitního makléře na to skutečně nepotřebujete, ale budete mít více starostí, jak vše řádně ošetřit. Budete také potřebovat znalecký posudek kvůli dani z prodeje nemovitosti. To vše by Vám ale měl advokát vysvětlit a měl by Vám poradit, jak postupovat.

tom004

Nedoporučuji soukromý prodej. Je lépe si najít prověřenou RK a prodej nechat na ní. Vyvaruješ se tak případným pozdějším problémům, které mohou být ve „finále“ dražší nežli je případná provize RK. Většinou ji stejně platí kupující.

marijakes

Dát si na všechny strany svoje inzeráty (avizo – noviny, internet a pod), ale také počítat s rizikem podvodníků.

Nikkol

Můžete zkusit tohle :
http://www.ma­jitele.cz/rea­litni-sluzby/?p=o_nas

baghira

Pokud bych prodával/kupoval nemovitost od soukromníka, tak jedině s RK.
Doplňuji:
U nás se s RK prodává cca 50% nemovitostí, ale např. v USA je to 100% – každý, kdo prodává nemovitost mimo RK je tam automaticky považovaný za podezřelého podvodníka. Což má něco do sebe…