Imageplayer

Dědictví a zatajené finance

Před dvěma týdny mi zemřel děda, který po sobě zanechal velmi vysokou částku v hotovosti. Moje matka se svym novym manzelem tuto částku vzali a před všemi ostatními zatajili. Nákupy drahých věcí to vše jen potvrzují a nám tvrdí, že nic nenašli (byli v bytě po úmrtí první).
Je možné se proti tomu nějak bránit, pokud nemáme žádné přímé důkazy a jak by případně spor vypadal?

Nejlepší odpověď
Drap

Bez důkazů a svědků toto dokazovat je téměř nemožné.

Další odpovědi
HDMI

Každopádně na tebe bude asi naštvaná a nebude s tebou mluvit ale byla by blbost kdyby ses nebránil.

Jambalaya

Jak píše Johana 56. Je-li matka jediným dědicem (pokud jí otec nevydědil), pak jako vnuk stejně nemáte žádný nárok, neboť vy budete až dědicem vaší matky, nikoli vyšeho dědečka.
V jistém smyslu lze jednání vaší matky pochopit, z výše dědictví se zcela zbytečně a ze zákona platí poplatek notáři, tak k čemu vyhazovat peníze 🙂

johana 56

Pokud nebyla sepsána závěť,patří Vaše matka a její žijící sorozenci do kategorie přímých dědiců ze zákona(když sourozenci nežijí,přechází podíl na jejich děti).
Jednání matky správné není,ale dokázat jí to nebude snadné.

martan75

Upřímně to je hnus od matky, že je schopna něco takového udělat. Předpokládám, že je asi hodně ovlivňovaná svým novým přítelem. Každopádně bych si tohle asi nenechala líbit. Věřím, že nějaké minimální důkazy jsou. Jejich příjem. Jestliže standardně vydělávají s průměrným platem, je dost pravděpodobné, že drahé věci by si nemohli dovolit. Už jen to je podle všeho důkaz. Každopádně předně bych se určitě poradil s právníky, jestli nějaká možnost dokázání, že si peníze vzali, je nebo ne. My jsme tenkrát po dědově smrti řešili něco podobného, že před smrtí si jeho druhá dcera nechala poslat na účet nějaké peníze. Zkusil bych Cikry: www.cikr.cz jsou to fakt jedničky a nebojí se ničeho.