Muže mě odhlasit?

Pritel zemrel loni v rijnu a jsme dve dedici.Ja a jeho matka.Nedavno jsem se uplne nahodou dovedela,ze me odhlasila,tudiz jsem hlasema na meste.Ale dedicke rizeni jeste nebylo ani uzevreno,protozee se nedokazeme dohodnout.Odste­hovala jsem se protoze jeji dcera a ona mi delala zle.Muze bez meho souhlasu mi zrusit trvali pobyt kdyz jsem defakto majitelka poloviny nemovitosti?

Odpovědi
fira

Na tuhle otázku vám nejlépe odpoví na evidenci obyvatel.A pokud jste právoplatná majitelka byť i jenom části nemovitosti tak dle mého názoru máte samozřejmě nárok na trvalý pobyt a jenom vy se z něj můžete odhlásit.Nikdo jiný nemá právo vás z něj odhlašovat.

standa

Z otázky není jasné v jakém postavení jste byla vůči zemřelému (píšete ´přítel). Zda zůstavitel (=zemřelý) ponechal závěť, případně zda bude probíhat klasické dědické řízení.

Pokud z nějakého ( v tuto chvíli mně neznámému) důvodu bude účastníkem dědického řízení, které ještě neproběhlo, tak je úkon, kterým jste byla údajně odhlášena z trvalého pobytu NEPLATNÝ. Protože samotné úmrtí vlastníka nemovitosti nemůže být důvodem ke zrušení trvalého pobytu pro ostatní nájemníky zmiňovaného domu…

Doporučuji TO teď neřešit a počkat si na výsledek dědického řízení a až poté se dovolávat u orgánu evidence obyvatel nápravy.

p.s. adresa, kterou máte nebo nemáte zapsanou v OP, je v kontextu VLASTNICTVÍ k dané nemovitosti, úplně podružná 🙂