boris

Odhlášení z bytu

Mam dotaz,Je mi 18let a chci odejit z bytu a ucim se posledním rokem.Mužu se bez problému odhlásit sama z bytu a kde?Když ještě chodím do školy?A budu pobírat nějakej příspěvek na bydlení?

Odpovědi
standa

Co znamená ´odejít´ ? A z jakého bytu ? A co máte na mysli ´odhlásit sama z bytu´ ?

Při troše představivosti by se na některé otázky dalo odpovědět i takto:

  • jste trvale nahlášena v bytě vašich rodičů
  • ráda byste bydlela sama někde v podnájmu
  • a pokud by to šlo chtěla byste pobírat příspěvek na bydlení
  • skutečnost, že studujete nemá na vaše rozhodnutí bydlet samostatně žádný vliv…, ledaže by byli proti vaši rodiče, kteří financují vaše studium

Potom doporučuji následující:

  • dohodnout se s rodiči, to je základní předpoklad
  • uzavřít novou nájemní smlouvu
  • stavit se na úřadě (evidence obyvatel) a po předložení nájemní smlouvy*) si nechat zaregistrovat nové trvalé bydliště
  • to staré bydliště bude automaticky zrušeno
  • stavit se na úřadě (sociálka) a zde si vyřídit žádost o sociální dávku ´příspěvek na bydlení´

*) některé úřady evidence obyvatel vyžadují vedle nájemní smlouvy i samostatný souhlas majitele nemovitosti s přihlášením nájemníka k trvalému pobytu…, pak byste musela mít i tento ´papír´